Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Rodbinski Odnosi Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

Ova tema sadrži 213 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimicka 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 196 članaka - 196 do 210 (od 214 ukupno)

Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

• ana26
    Član
    ana26

I ja i muz roditelje ovog drugog oslovljvamo po imenu, ali i sa Vi. I tako ce i ostati

Bele
    Član
    Bele

Ja kad nekome pocnem da persiram,nema sanse da predjem na TI..jednostavno ne mogu..
    I svekru i svekrvi persiram iako zivim sa njima 3 i po godine..verovatno cu vremenom prestati iako to ne mogu da zamislim..

T3
    Član
    T3

ja sam mojim svekru i svekrvi persirala od kad sam se udala iako mi je rekla da mogu da je zovem bako ili po imenu,nikad to nisam uradila,valjda zato sto sam tako vaspitana,sto su stariji i sto znam neki red i imam postrovanja.. skoro tacnije samo taj i prvi put i to pri zadnjem duelu sam joj valjda iz tolikog besa rekla slusaj TI..mislim da se time jos vise zgranula i uvredila..do tad sam joj uvek i u lepom pricanju i razgovoru i pri svadjama govorila VI sad vise nicim nezasluzuje isto zvanje tj moje postovanje i kulturu.. nameravam i dalje ako ikad propricamo,sto se verujem nece desiti,ali opet kazem ako joj se ikada u zivotu vise budem trebala obratiti bice to samo sa TI i nikako drugacije..prema tome odsada je ONA za mene samo ONA..

Blackberry

Ja se mojoj dragoj i dobroj svekrvi a i isto takvom svekru obraćam sa Vi, jer ih zaista poštujem i zaslužuju da im se tako obraćam, a mislim da ćemo ih zvati bako i deko kad dođe beba mada će obraćanje ostati na VI…

Natasa
    Član
    Natasa

Ja se S&S obracam sa VI i to se nikad nece promeniti, jer su dosta stariji od mojih roditelja i ne mogu da zamislim da ih zovem imenom. A nisam ni za varijantu „mama i tata“.

srecna mama

Poz,

Postavila sam ovu temu jer me zanima Vase misljenje o nacin obracanja svekrvi.Sto se tice moje sveki, ona je prema meni sasvim ok i reciprocitet postovanja i ljubavi zaista postoji.Medjutim, nikada nisam mogla da je zovem mama, a svekra, tata, bez obzira koliko ih volim i postujem.Smatram da imam mamu i tatu koje jedino mogu tako da zovem i zaista ne bih da radim nesto sto ne osecam.Zovem ih teta – pa ime, ili svekra cika–pa ime.Primetila sam da dosta snajki danas tako radi, i meni je to sasvim ok.Neki u porodici mi to zameraju, a li ja mislim da je bitno postovanje, ljubav, a to kako cemo se oslovljavati je totalno nevazno. :ljubav:

Sta Vi mislite o tome?

lillyblue
    Član
    lillyblue

Nema te sile koja bi me naterala da svekrvu zovem mama, mislim da je to potpuno protiv prirodno i o tome ne treba raspravljati.
    Ja moju svekrvu uglavnom zovem tetka Branka, mada mi je to ponekad glupo, jer mi nije ni tetka, ali da joj kazem samo Branka, ispade mi k’o neka drugarica. Persiram joj i to mi je prirodno, mada bi ona vise volela da smo na TI, a ne sto kaze njen muz da se „VIJAMO“:P Tako da se ja jos uvek , eto posle toliko godina, bunim i dvoumim kad treba da je oslovim, ali uglavnom retko imam priliku da je bas nesto zovem u smisli:“Ehej, pa fijuuu(zvizduk), (tetka) Branka, dodj’te ovamo:P kad se cujemo, kazemo jedna drugoj „cao“. tako da smo po svemu sudeci, mi nesto izmedju, jer je ona mlada i modernih shvatanja tako da mi je bas super.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Persiram im, ne zelim da budem previse bliska pa je to jedan od nacina da odrzim distancu

84d
    Član
    84d

Sa VI, naravno. Imamo bas blizak odnos i cesto smo zajedno ali ne bih mogla da upotrebljavam reci mama i tata jer mi je to totalno neprirodno.

djiki
    Član
    djiki

Obracam im se sa VI,i zovem ih po imenu,a mm je sa mojim roditeljima na TI,takodje ih zove po imenu…s tim da su moji trazili da im on ne persira….
    Sa S&S se retko vidjam,pa kada se vidimo onda smo na VI.

dacicadaca

Sanjalica – 23/1/2010 15:36

Persiram im, ne zelim da budem previse bliska pa je to jedan od nacina da odrzim distancu

:bravo: :bravo: :bravo:

Takodje!

Dijana Ns
    Član
    Dijana Ns

Ja moju vijam. Vi od prvog dana dok je mm sa mojima na Ti.

VesnaS
    Član
    VesnaS

Na dan prosidbe su mi rekli da sam kao njihova kcerka i molili da im se obracam sa ti. Tako je ostalo vec 3 godine i zaista su divni.

Micka&Nidza

Evo mene posle 2 godine opet na ovoj temi…. i dalje je na VI!! iako sam ubacila Cale i kevo ali sa VI!!!

mamaMaia
    Član
    mamaMaia

Svekrvu kao da nemam, ostavila mm dok je bio mali, ne zasluzuje da joj se ikad obratim.
    Svekru govorim Vi i tako ce i da ostane. Njega bih mogla i tata da zovem, ali opet bi ostalo Vi.

Gledanje 196 članaka - 196 do 210 (od 214 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.