Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Rodbinski Odnosi Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

Ova tema sadrži 213 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimicka 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 211 članka - 211 do 214 (od 214 ukupno)

Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

• NaniaN
    Član
    NaniaN

S oboje sam na Vi. Jednom su mi napomenuli kako je to znak poštovanja, a po meni je to prvo distanca, a onda poštovanje. MM je sa mojima na ti od prvog dana naše veze

rada89
    Član
    rada89

Ja se obracam sa VI jer ne zeim da budem sa svekrvom drugarica i ako ona to silno zeli,sto je meni potpuno ne zamislivo,jer ne mogu da budem sa nekim ko je stariji i od moje majke drugarica.Mene to uzasno nervira,jer je pocela tako slobodno da se ponasa,cim moj verenik izadje iz kuce eto nje da ispituje gde je sta je,a ja poludiiiiim,abronusa je ja na to nisam navikla,jer je i moja majka svekrva ali nikad se nije tako mesala sinu u zivot i snajka nasa je u skroz normalnim odnosima kao drugarice su,a mene je ova pocela kao pojava da nervira.Svekar je dobar,on covek fura svoj fazon,kulturan skroz,cak njemu nekad i ne persiram jer je skroz normalan.al zato ga svekrva unistava,komanduje u kuci,on mucenik cuti.Jos kad mi dodje tracara sa informacijama da se cula sa bivsom zenom mog verenika i krene da me gusi o njoj kao pljuje je a kad se cuju bukvalno je kez od uveta do uveta i mene utisava da me ne cuje ona da sam ja tu,a ja zivim sa njenim sinom vec godinu ipo dana i sad cekamo bebicu za mesec dana,a ona kao da me ne cuje,aloooooo mozgu glupiiiiii,iritira me koliko je glupa zena.Tako da je izbegavam koliko mogu,jer ne mogu da podnesem tu seljaniju njenu….

IvanaSJ
    Član
    IvanaSJ

Iako jos uvek nisam udata,majci mog decka se obracam iskljucivo sa VI,a njegovom ocu nekada Vi a nekada Ti….sve zavisi od situacije!

mimicka
    Član
    mimicka

Sa Vi, iako su mi rekli da im ne persiram, ne mogu da prevalim to „ti“ preko jezika.

Gledanje 211 članka - 211 do 214 (od 214 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.