Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Rodbinski Odnosi Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

Ova tema sadrži 213 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimicka 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 214 ukupno)

Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

• maja22
    Član
    maja22

neznam kako je vama ali ja ni posle 2.5 god. ne mogu da se opustim sa njima osecam se cudno svaki put kad im se obratim za nesto.

Daca
    Član
    Daca

Ja sam sa mojom sveki na VI! svekra nemam pa posla manje.Zovem ja baba kao i moj sin i njoj to ne smeta.Cesto se desi da ona kada je ja zovnem sa VI kaze evo nas jel vam trebamo,i mnogo puta mi je rekla da joj ne persiram,ali ja ne mogu i nemogu.Mada sve druge tetke sa ladnim trajnama sa strane mm oslovljavam sa Ti,ali njoj ne ide.mada bih joj pored toga Vi jos svasta dodala!!!SmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.com

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

e dobra si majkemi svasta bih joj rekla :ruganje: :ruganje: :ruganje:

kalet
    Član
    kalet

Svuda je skoro isto, naravno cast onim izuzecima.

Daca
    Član
    Daca

kalet – 18/10/2006 1:04 AM

Svuda je skoro isto, naravno cast onim izuzecima.

Pa zar ih ima :hmm: :hmm: :buljavko:

kalet
    Član
    kalet

Ma, ima ih, ali su zaista retki. Mislim, da ih ima i na forumu.

ummi-emina

ja sam sa mojima i dalje na VI,nemogu da se naviknem drugacije jer dok sam se zabavljala sa moji muzem pocela sam da im persiram i to mi tako ostalo,ako verujete ja jos svekra nikako nezovem,jer moj muz ga zove po imenu,a ja nemogu tako da ga zovem,pa izbegavam i posle 3,5 godine kako zivim sa njima ja mu samo persiram:hoceteli ovo ili ono,i tako izbegavam direktno da mu se obratim,neznam zasto,mozda gresim,ali takva sam.

crnokosa
    Član
    crnokosa

Ja sam sa mojima na ti od pocetka.

MissGak
    Član
    MissGak

Obavezno im persiram!Tako je od pocetka i ja prosto ne mogu to da iskorenim iako me svekar u par navrata „ispravljao“.Tako sam vaspitana,retke su osobe koje mogu da oslovim sa ti a pri tom da je razlika u godinama tolika… :neznam:

gocica
    Član
    gocica

i ja mojima persiram,ne postoji osoba tih godina,a da nisam sa njom odrasla kojoj ne persiram.tako sam vaspitana i to je jace od mene.iako smo sada u porodici i na neki nacin bliski,prosto osecam da bih uvredila ili yvucala prosto kada bi im se obratila na ti. :neznam: jednostavno ne mogu drugacije

JelaJana
    Član
    JelaJana

Moji svekar i svekrva zive sa nama i super se slazemo!
    Svekrvi tepam „Goga“(zove se Gordana) a svekar je cale.

May05
    Član
    May05

definitivno smo na ti,svekra zovem baba tako ga i mm zove,a svekrvu jos nisam zovnula mama,nesto nemogu,uvijek izbjegavam da je tako oslovljavam.

Iki
    Član
    Iki

Uh koja tema… Ja sam im persirala dok smo se moj dragi i ja zabavljali, ali posle veridbe su insistirali da predjem na Ti i nekako sam se navikla- jedva, bilo je „Hocete li…hoces li“ bas mi je bilo glupo. A na taj dan veridbe kaze meni deda(od muza): „Od sad su ti i ovo mama i tata“ A ja samo sto nisam pala, staaaa , ali nekako ja tu uspem da izbacim iz sebe…“mama, tata“. Ali samo nekoliko puta. Jednostavno na to ne mogu nikad da se naviknem,ni posle 5 god. ne mogu tako da ih zovem. Zato ih sad nikako ne zovem, uglavnom pridjem stanem ispred njih da znaju da im se obracam i onda kazem… Tata jos i ponekad izgovorim, bas kad mi je daleko a moram da ga pozovem, a mama to ne mogu, jednostavno moja majka mi je jedina mama i samo nju mogu tako da zovem. Inace moja sveki ne voli da je sinovi zovu „majko“, zato ja uvek kazem mm ej zove te majka, ili nesto tome slicno, naravno da me cuje. 😈
    A da ih zovem po imenu ili nekako drugacije, ljutili bi se, pogotovo jer moja sveki zove svekra i svekrvu mama i tata, a rodjenog oca nije zvala tata. I zato misli da ja isto tako moram, .. e pa nece moci ove noci…. :anene:

pavletova mama

ja mojoj svekrvi i svekru i dalje persiram,i posle 9 godina.svekrva me je zamolila da je pred gostima zovem „mama“ali nema sanse.Svekru ponekad i ne persiram ali njoj nema sanse.

katarina
    Član
    katarina

Persiram im al ih zovem imenom…ovde mama i tata nema za to ima svaka cast!

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 214 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.