Ova tema sadrži 176 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 177 ukupno)

Video snimak porodjaja

• La_mamma
    Član
    La_mamma

Svaka cast ….Nism ni ja za to da muz prisustvuje porodjaju… Nije lijepo da vidi kako se zena muci, kako joj se tijelo i neki djelovi „mijenjaju“ 😯 Ne ne…
    Ima neke stvari koje nisu za njihove oci. A i oni to tesko podnose , jer dokazano je da su muskarci slabiji pol….da se boje doktora i da su po tom pitanju vece kukavice. Pa onda , zasto im priredjivati tu „scenu“ …Sad bi neke zenske rekle …PA DA VIDI KAKO SMO SE NAMUCILE! Bljak …Ja se ne slazem s tim…Nikad nisam voljela da izigravam Pacenicu , zasto??? Zna on dobro i da ne gleda sta se tamo desava…i tesko mu je…vjerujte…
    Ja nemam takvo iskustvo jer sam se porodila carskim rezom, a i ovaj drugi ce vjerovatno biti ….ali svakako nisam za to da muzevi prisustvuju….
    Ne svidja mi se ideja.
    Strijeljajte me.. :batina:

La_mamma
    Član
    La_mamma

kika…prelijepo receno . Bravo! :respekt:

kika
    Član
    kika

TO SU MOJE NAJISKRENIJE I NAJINTIMNIJE MISLI U VEZI SA TIM SADA….

UGLAVNOM SAM UVEK MISLILA TAKO, SAMO SAM JEDNOM DREKNULA „JA ISTISNULA IZ SEBE TRI KILA I 650, A TI URLAS ZA JEDNU BUBULJICU OD 3 GRAMA !!!!“ :batina: :batina: :batina: :batina: :batina: :batina: :batina: :batina:

A ON JE URLAO „ALI OVO JE PROTIVPRIRODAN BOL, A PORODJAJ JE PRIRODAN!!!!“ :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid:

MUSKARCI……..ALI ON JE DIVAN VODJA COPORA I JA GA ZAISTA OBOZAVAM, I TOLIKO JE ENERGICAN I SPOSOBAN, AL IMA ETO PROBLEM SA CEDJENJEM , ISTISKIVANJEM , SVEGA TEZEG OD 1 GRAM. :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:

kika
    Član
    kika

O BOZE, OTKRILA SAM NAJSLABIJU TACKU MOG VELIKOG VOJSKOVODJE.
    I TO USRED FORUMA :kreten: :kreten: :kreten: :kreten: :kreten: :kreten: :kreten:

Jecca
    Član
    Jecca

Kiko  

Ja sam prvo zelela da muz prisustvuje porodjaju, ali sad ga vidim da on bi ali… tako da cu pristati i na opciju da je samo samnom dok ne odem u porodjajnu salu. Sto da ne. Iako bi mi puno znacilo da ipak bude kraj moje glave, da mu psujem sve po spisku :kadtedovatim: , bolje njega da psujem nego osoblje tamo. Hehehe! Salim se. Ali nece mi ni biti jako zao ako ne moze da prisustvuje tom radjanju.

makica 265

Ovi kod nas jos nisu uveli to da muz moze da prisustvuje porodjaju.Ne mogu ni posjete.

Karli
    Član
    Karli

Nema tu puno objasnjenja zasto nisam zato da mm prisustvuje porodjaju!Jednostavno mi nije prirodno pa neka se ljuti ko hoce!

mamajac
    Član
    mamajac

Vidim, polemiše se oko pristustva muža na porodjaju. Evo, kao glavni „glumac“ 😉 ovog filma da kažem i ja koju.
    Moj dragi nije hteo da ide na prvi porodjaj. Ja ga pitala da li hoće, on iskreno rekao da bas i ne bi. I ok. Bez nekog velikog objašnjavanja zašto tako želi, i zasto ja želim da bude tu.

Onda se porodih. Svako k’o je osetio prirodan porodjaj mora da se složi da je to potpuna gužva raznih novih, jakih osećanja. Ne jakih, prejakih. Ne mislim samo na jak bol, već na snagu celog tog čina, trenutak kad se nova dusa radja, to je jezivo koliko tu ima emocija. Žao mi je mnogo sto muž nije bio pored mene tada. Osoblje je tu da stvar odradi „tehnicki“, nedostajalo mi je da imam sa kim da delim jačinu tih trenutaka.

U drugoj trudnoći smo pričali o njegovom prisustvu, i on je rekao kako ne bi da me gleda kako se mučim, kako misli da ne može da mi pomogne itd. Tad ja videh da on uopšte ne može iz mog ugla da posmatra stvar i da je pogrešio u pristupu. Pa ne mislim ja da on treba da mi bukvalno pomaže i da upija bol mojih kontrakcija! Niti da mi treba publika za izigravanje mučenice i paćenice! Treba mi da je neko moj, koga mnogo volim, tu pored dok je tesko, da vidi i dozivi tu snagu prvog bebinog placa, ma samo za ruku da me drzi, da podeli sa mnom suze radosti… I pošao je sa mnom na drugi porodjaj. I bilo je MNOGO LEPO. Premašio je sva moja očekivanja, bio je stvarno pribran i koristan, jos je i taj snimak napravio. Verujte da nisam uopšte znala, tj. mislila sam da će samo napraviti par fotki, skroz sam zaboravila da aparat može i filmić da snimi. Žao mi je samo što nije ušao na vreme nego kad je porodjaj vec krenuo, al’ to je zivot.

Ljudi, porodjaj je prirodna stvar, baš kao što je i sex prirodan, odrastao zreo muškarac ne bi trebalo tu ičega da se gadi niti žena da se stidi. Ljudsko telo je i dalje veliki tabu, nažalost. Taj novi život koji stiže je naš proizvod, samo naš, moj i njegov. Sasvim mi je normalno da mi ostanemo ta celina i tada, kad se beba radja. Mamu i sestru bezmerno volim, ali ne bih ih na porodjaj zvala.

Opet, ovo je samo moje misljenje, ko misli da ce mu uz sestru biti lakse – što da ne?

Pozdravi!

Aiko
    Član
    Aiko

Tako je mamajac :-*

kika
    Član
    kika

MAMAJAC :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

VALA BAS, SVAKO U SOPSTVENOM ARANZMANU 🙂

SAMO VI TOLIKO LEEEEEEEEEEEEEEEEPO PRICATE O TOME, DA MI DODJE DA SLEDECI PUT PROBAMO ZAJEDNO………PA LAKO CU GA ZAMOLITI DA IZADJE….ILI CE LAKO ON IZACI, AKO OSETIMO DRUGACIJE…..
    JOJ, KAD BI BAREM DO KRAJA GODINE OSTALA TRUDNA……

leptiric
    Član
    leptiric

sada je bas bilo na nemackom tv . rtl.
    porodjaj ,muz je prisustvovao, sve se snima za tu emisiju.
    dibro je reagovao.
    samo sam videla na kraju,.kada je beba izasla vani.
    i kada su je odmah stavili mami na grudi.
    i uvili u peskir.
    nije bilo gadno za gledanje.

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Svaka cast za snimak 😆

Ja sam isto Maja i brzo sam se bas porodila za svega 15 minuta, nisam mogla da zamislim kako je to izgledalo sa donje strane, covece bas je pomalo jezivo (ja nepodnosim te doktorske radnje 😛 ), ali opet je osecaj najlepsi na ovom svetu i nemoze se poredi nisacim.

Svaka cast za snimak (opet) :bravo:

Ivanela
    Član
    Ivanela

Joj nije bas prizor koji je za gledanje.Uf mozda cu drugacije misliti kad ja prodjem kroz to, ovako je umesan strah pa mi je strasno.

milenica
    Član
    milenica

Naravno potpuno je individualan dozivljaj porodjaja za svaku buducu mamu i to postujem…
    Iskreno mislim da u nasoj bolnici prisustvo supruga na porodjaju nije dozvoljeno ali da jeste ja bih svom suprugu dozvolila da on sam odluci o tome da li zeli to ili ne…Ukoliko zeli mislim da ne bih imala prava da mu zabranim to jer je i njegova beba koliko i moja i da njega nije bilo ne bih ni ja imala tu bebu…Opet, sa druge strane ne bih ni ja sama insistirala da bude tu vec bih mozda bila vise skoncentrisana na sam porodjaj bez njega…
    Poljubac za sve one koje se poradjaju ovih dana…. :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

milenica
    Član
    milenica

Evo tek sada sam i pogledala snimak i jedino sto mogu je da ostanem fascinirana Majinim herojskim drzanjem!Bravo!
    Prvi put u zivotu sam videla porodjaj i zaista boli kada se i samo posmatra…Drago mi je da sam to pregrmela i zadovoljna sam svojom reakcijom…

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 177 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.