Ova tema sadrži 100 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Leptir 7 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 101 ukupno)

Vigantol kapi

• ummi-emina

Po preporuci patronazne sestre,rekla mi je da mu dajem ove kapi,a ne AD kapi,jer kao ove su sad bolje i jace,i daju se samo po jednu kap,svaki dan.No,ja sam cula juce od nekih zena da ove kapi nevaljaju da se daju bebama,bas zbog toga sto su jake,jer su njihovim bebama smetale.Pa sam sad ja zbunjena u pomalo uplasena.Kazite mi dali vi dajete vasim bebama ove kapi,i dali ja da nastavim sa njima,ili da predjem na AD kapi.

Sneki
    Član
    Sneki

Draga Ummi-emina. Vigantol kapi sadrze samo vitamin D3.
    Iskreno ne znam da li sada ima nekih novih saznanja u pedijatriji (te vise ne preporucuju A+D3 kapi).
    Najbolje ti je da pitas svog pedijatra, a i ovde na portalu mozes postaviti pedijatru pitanje.

Zao mi je sto ne mogu vise da ti pomognem.
    Ja sam svojoj deci davala A+D kapi.

ummi-emina

Pa i ja sam Emini davala samo AD kapi,nego kao sad su ove novije i bolje ,tako su mi rekli.Hvala ti u svakom slucaju,i super si setila da pitam pedijatra na portalu,to sam zaboravila.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Luka kad se rodio prepisali su mu jos u bolnici vitamnin ,,D,, tu stize bocica i mali spric i svako vece daje se doza sa spricom do broja jedan,to je tako pio do mesec dana,onda je izasao novi vitamin ,,D,, sa ukusom jagode bez secera taj mu prepisala pedijatar i evo sad citam na kutiji pise vitamin ,,D,, i pise na sastavu koliko ima fluora i koliko vitamina,D3,, eto sad koristimo taj novi,a znam da jojoj maloj bratanici u Srbiju daju ,,AD,, kapi evo mala sad ima 5 meseci.Ipak ti pitaj pedijatra sta i kako nemoj slusati zene jer i svako dete nije isto.

Irssa
    Član
    Irssa

Ja sam davala Ivi AD ali kada sam otisla u apoteku po novu bocicu rekli su mi da se AD vise ne proizvode i da je zamena Vigantol, jer su bolje, na VMA preporucuju Vigantol a i jedan pedijatar u Nisu mi je rekao da se vise AD ne proizvode

Prex
    Član
    Prex

Ja dajem Tari AD kapi, nisam iskreno cula za te druge kapi, niko mi ih nije ranije pomenuo. Hajde kad ti odgovori pedijatar kazi nam kakav si odgovor dobila, bas me zanima.

Aiko
    Član
    Aiko

Ja isto Nedi dajem AD kapi, vidim da se proizvode. 😕 Inace cula sam za Vigantol kapi, ali receno mi je da dajem AD.

Chipachikus

Prema objasnjenju naseg pedijatra (koja je, uzgred veoma mlada, pa verovatno vuce znanje iz ‘novijih saznanja’) presli smo na vigantol kapi (pre toga AD kapi) kada nas je na redovnoj kontroli pitala za Sergejovu ishranu. Posto je do tada sikio, preporuka je bila AD, a kad je prestao da siki i presao na forumulu 😥 – preporucen je vigantol zbog, citiram: U formuli ima dovoljno dodataka (mislila je na vitamin A) jedino je neophodno dohranjivati sa vitaminom D. (Ako se ja dobro secam, vitamin d se sintetise u probavnom traktu posredstvom crevne flore, koja kod bebica jos nije sasvim razvijena)

mayya
    Član
    mayya

Mi od pocetka pijemo vigantol kapi. Ali po nekad se pojedem od nervoze jer zaboravim da mu ih dam,
    Ne znam kako bi mogle da $kode vigantol kapi? Mozda zna$ neke kontra indikacije? Da sazna$ to, pa da vidimo da li imamo takvih simptoma.

sAnjica06
    Član
    sAnjica06

Ja sam davala Anji AD kapi, ali je sada nestašica Galenikinih!! U apotekama ima da se kupe samo AD kapi koje proizvode privatnici, a one nisu ispitane (odobrene od države)!!!!
    Pa za zamenu preporučuju vigantol, imam u rezervi još jednu bočicu AD kapi, pa ćemo posle preći na VIGANTOL.

ummi-emina

Dobila sam odgovor od pedijatra da nastavim sa vigantol kapima,a i raspitala sam se malo bolje nemogu da stete,ako se pridrzavas uputstva,znaci samo po jednu kap dnevno.

cvrcak
    Član
    cvrcak

Moj sin je od rodjenja imao hormonski poremecaj nivoa kalcijuma pa od pre mesec dana ( sada ima 4 puna meseca )nakon stabilizacije kalcijuma lekar iz Tiršove mu je uveo Vigantol kapi .Koliko ja znam jedini nezeljeni efekat je povecanje nivoa kalcijuma ukoliko se ne daje kako treba odnosno ukoliko se daje vise od jedne kapi

glamchick
    Član
    glamchick

i mi dajemo Vigantol kapi. To su nam preporučili svi doktori sa kojima smo bili u kontaktu dok smo tražili pravog koji će nam voditi dete. Sadašnaj doktorka, iskusna i sjajan stručnjak, takođe nam je rekla da koristimo Vigantol, isto kao i jedna koja je toliko staromodna da nam je čak govorila da izbacimo Pampers 🙄 🙄 🙄

ja ne dojim i beba je od 12-tog dana an formuli, ali to nema veze sa tim jer drugarice koje doje takođe daju Vigantol svojim bebama.

Stvar je u tome da je svejedno koje će se kapi davati i više je reč o trenutnim ispitivanjima Američke pedijstrijske organizacije (tako neđto se zove) koja diktira te trendove i vrši sva ispitivanja.

Mamica
    Član
    Mamica

Mi smo, nedavno prešli na Vigantol kapi. Naša doktorica kaže da  je deci u stvari potreban samo vitamin D ali ne i A, ali su se deci davale AD kapi jer su se jedino tako proizvodile, a sada je, kaže ona, Vigantol sasvim dovoljan. Dimitrije ih super podnosi i ni jednog trenutka nije bilo problema.

:kucam: :caos:

Florina
    Član
    Florina

I mi koristimo Vigantol kaoi po preporuci nekoliko pedijatara.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 101 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.