Ova tema sadrži 290 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 291 ukupno)

Virus

• jelenaorg
    Član
    jelenaorg

sta se desava sve kada beba prvi put zakaci virus, a bas u ovom periodu je epidemija i vladaju.

Matija je dobio virus prosle nedelje pracen T 39, nos potpuno zapusen sekrecija zeleno-zuta zamucena. Od analiza smo uradili bris iz nosa, urin, urinokulturu i kada su svi rezultati bili uredu konstatovan je virus.

Temperaturu smo skidali eferalgan cepicima, po receptu ide na 4-6h ali ja sam mu stavljala kada T skoci iznad 38,5, dr. nam je dala sirup radi smirivanja sekrecije iz nosa defrinol 3x5ml.

Agonija sa T je trajala 3 dana bez prestanka i nocu. Dr je rekla da se ocekuje 4 dana.

Kada je T spala 3 dan – uvece Matiji su se osula ledja, sutradan i stomak ramena , vrat, lice , glava…

ono sto bi vecina pedijatara rekla jeste da je to rakcija na lek i tom konstatacijom iskljucila sve lekove iz te grupe.

Ono sto nam je dr rekla jeste da je to ocekivana rakcija na vrus, i da prolazi za 3-4 dana.Ove ospice se jave jednom ili dva puta do 2. g kada dete prvi put dobije virus. Nista nije opasno mada tako isgleda.

Sledece sta nam se desilo jeste da mu se iza uha na samoj glavi- lobanji pojavila zlezda velicine zrna graska. I to je isto reakcija na virus i potpuno ocekivana. takodje je potpuno bezpasno.

Otvaranjem ove teme imam za cilj da prenesem nase iskustvo i da kazem mamama da ne panice ako im se sa bebama ovako nesto dogodi, ali i svakako odu do lekara

Nikita
    Član
    Nikita

To za ospice Jelena moj Nikola i dan danas cim dobije temperaturu ceo se osuje iako ce sada 8 god, Lazar je takodje dobio zlezdicu na vratu pre oko 2 god. i sada recimo napipavanjem ona je tu a odokativno je neprimetna ali cim je prehladjen ili ga virus zakaci zlezda iskace i bas se vidi. Vodili smo ga na institutu kazu da je to normalno i da je to valjda neki vid odbrane od virusa, koliko sam ja shvatila :neznam: , uglavnom bitno je da je totalno bezopasno. Super je tema i nadam se da ce pomoci ali svakako dete treba odvesti lekaru.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Jelena za temu :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

ovo svaka mama treba da zna

ljubi zvrka od nas :-* :-* :-*

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Nikilaki dr mi je takodje rekla da jako mali % dece i ljudi nastavi tako da se osipa kad dodje virus Niki je verovatno taj redak primerak, u svakom slucaju sad i sama znas i ne brines kada se to pojavi i ako zna zastrasujuce da izgleda.
    Nama je danas taj 4. dan ospica gotovo da nema. Zlezda se malo smanila, znaci sve je u redu prolazi.

Ammy
    Član
    Ammy

Evo ja sam baš sinoć pričala sa ženom koja je farmaceut, i na pitanje „Kako se manifestuje virus, a kako bakterija“
    odgovorila mi je da kad iz nosića curi ona vodica (providna i retka) to je skoro uvek virus, a da kada dete ima žute
    i zelene slinice, onda je to bakterija. Lekari to zaključuju slušajući disanje i gledajući grlo (po tome koliko je crveno),
    ali to se nikad ne može sigurno znati bez brisa.

E sad, možda malo skrećem sa teme, ali da li je pametnije čekati 2 dana rezultat brisa
    ili u dogovoru sa lekarom dati antibiotik, koji nema nikakvu svrhu ako je virus u pitanju
    a bakterije će se za 2 dana mnogo namnožiti?

Nikita
    Član
    Nikita

jelenaorg – 26/2/2008 10:58 Nikilaki dr mi je takodje rekla da jako mali % dece i ljudi nastavi tako da se osipa kad dodje virus Niki je verovatno taj redak primerak, u svakom slucaju sad i sama znas i ne brines kada se to pojavi i ako zna zastrasujuce da izgleda. Nama je danas taj 4. dan ospica gotovo da nema. Zlezda se malo smanila, znaci sve je u redu prolazi.

Ma Jelena znam ja moj Nikola je u svemu poseban slucaj 😆 😆 😆 , ozbiljno evo da ubacim i ovo ranije ako se dete probudi ranije pr. ako trebamo da damo krv ili imamo obaveze ujutru moje dete zna da se ispovraca kao lud, ili pocinje da mu krv curi iz nosa. Jao muku moje razmisljala sam kako ce sve to biti kada bude krenuo u skolu, medjutim :klanjam: nema vise te simtome. Prolazno ali je trajalo dugo. Tema je odlicna a ja da kazem kao starija mama 😆 imam dosta iskustva sto se toga tice pa cu svracati cesto ovde 😆 😆 😆 . :bravo: :bravo: :bravo: za temu.

Nikita
    Član
    Nikita

Kaype ja bih sacekala da analize budu gotove, nema svrhe davati antibiotik ako se radi o virusu, mada ako je upaljeno grlo ili se cuje na plucima onda antibiotik ide odmah.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Kaype, takodje sam protiv antibijotika , bud zasto. Matija je imao mutan sekret iz nosa i nista nije izolovano, jednostavno takav je virus. Bez antibijotika sada je sve uredu cak i posle setnje napolju nemam sta da izvucem iz nosa suvje kao barut.
    Nikilaki , Bambina drago mi je da vam se temica svidja

katarina
    Član
    katarina

Ako je virus dzaba antibiotici..u slucaju temperature al tek kad je iznad 38.5 davati cepice na 4-6 sata…
    ja tacno znam kada Jana ima virus a kada je bakterija u pitanju…
    trenutno kaslje i to bas suv kasalj bez temperature sto za mene znaci virusna infekcija i ne curi joj nos…
    dajem joj sirup za smirivanje kaslja nikako za izbacivanje posto nam se kasalj oduzao ja jesam poslusala pluca,grlo je samo crveno ipak bila je do dr da bi potvrdio isto
    (cisto da svoju savest umirim)…
    Desava se kod dece tj bebe min jednom godisnje takozvana trodnevna temperatura a tad je preporucljivo samo cepicem skidati temperaturu,tusiranjem…
    Bitno je prepoznati kasalj po tome i lek..ako je suv onda za smirivanje kaslja ako ne onda za za izbacivanje…
    uh valjda sam nekako objasnila…

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Super je tema, jako korisna za mlade mame. Sto se tice antibiotika ja sam njihov veliki protivnik jer slabe imunitet. Drago mi je da moja dr ne propisuje iste olako, a narocito se grozim doktora u domovima zdravlja koji ti na „dobar dan“ propisuju iste (jer to im je, boze moj, najlakse i sigurno djeluje) a da prethodno nisu uzeli bris i provjerili da li se radi o virusu ili bakteriji.

mayya
    Član
    mayya

Bravo za temu Jeco!

Nikita
    Član
    Nikita

Kronkusa – 26/2/2008 21:07 a narocito se grozim doktora u domovima zdravlja koji ti na "dobar dan" propisuju iste (jer to im je, boze moj, najlakse i sigurno djeluje) a da prethodno nisu uzeli bris i provjerili da li se radi o virusu ili bakteriji.

To im je valjda rutina svima treba ih dobro :kadtedovatim: :kadtedovatim: :kadtedovatim: , kod mene u kucnoj apoteci se uvek nadje sirup na biljnoj bazi protiv kaslja, mada citam skoro najnovije istrazivanje i kazu da je med najefikisaniji za smirivanje kaslja. A za temeperaturu ako nije preko 38.5 nije preporucljivo davati sirup vec dete tusirati mlakom vodom na svakih 5 min.

Ammy
    Član
    Ammy

Mi smo završili sa tom terapijom, pila je Sinacilin kapi 7 dana i sada je sve u redu.
    Ne mogu da budem apsolutno sugurna da je u pitanju bila bakterija,
    jer nisu uzimali bris ali joj je grlo bilo crveno, i valjda je Dr zaključila da treba da uzme antibiotik
    na osnovu toga što je slušala pluća.
    To je mač sa dve oštrice. Bakteriološke infekcije mogu da prerastu u bronhitis ako se
    ne izleče kako treba, a davati antibiotik kod virusne infekcije nema nikakvu svrhu.

Ali važno je da znamo za u buduće!

P.S. Takođe smatram da je tema jako bitna, ne znam zašto je nije bilo do sada…

:caos:

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Za te bakterije ja :klanjam: vakcinama protiv istih

Ammy
    Član
    Ammy

Evo ovde imate jedan baš poučan tekst na ovu, ili bar jako sličnu temu.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 291 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.