Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 8 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Vitalino

• srecna mama

Interesuje me da lči vasa deca piju imlekov milk sejk vitalino i koliko cesto?Moj sin ga obozava, pije po 2,3 dnevno, nisam bas sigurna koliko ga je pozeljno piti toliko cesto?

MilicaCale

sastav je slican njihovom cokoladnom mleku (ali treba uporediti), meni je, subjektivno, jos i manje sladak. Pa ti proceni…
    sava trazi, ali retko (mozda jedan mesecno), inace pije mleko, li „kafu“, nesquick sa mlekom.

evo, pa proceni sama (slicno, milkshake ima malo vise masnoce u mleku, sto njima ne smeta, ali i malo manje proteina, sto malo smeta, secera slicno)
    http://www.imlek.rs/sr/milk-shake.html
    http://www.imlek.rs/sr/cokoladno-mleko.html

srecna mama

Marko vise nece da pije mleko, pije jogurt,ali vitalino hoce i pije ga cesto.Gledala sam kakvog je sastava, ali ne razumem se bas u te aditive, koliko mogu biti stetni, i tome sl.

srecna mama

Hvala ti za linkove,uporedicu.

srecna mama

Steta sto nece cok.mleko koje za razliku od milk sejka ima barem Ca u svom sastavu.Mada, uteha mi je pije jogurt barem.

MilicaCale

aditiva nema puno, i nisu mnogo strasni (ne branim mu), ali ne valja sto ima dodat secer. To mu dodje najgore.
    ako hoce jogurt, bolje smanji vitalino
    mozes da uporedis sa jogurtima
    http://www.imlek.rs/sr/Moja-kravica-jogurt.html
    http://www.imlek.rs/sr/Moja-kravica-jogurt-light.html

imaju istu kolicinu proteina (sto im treba) a dosta manje ugljenih hidrata (sto je ovde cist secer). A to znaci: pakovanje milk sejka (220ml) ima vise od13 grama cistog secera. to je 40 grama secera dnevno, ako popije tri vitalina…. mislim da mu je to previse…

40g secera ti je 10 kasicica secera… to uopste nije malo.
    plus svi ostali slatkisi koje jede…

MilicaCale

ili predjite na nesquick, ili kras ekspres: za tri solje takvog mleka ti treba 6 kasicica istog (a secer je samo mali procenat), pa tako dodjes na mozda kasicicu secera dnevno.
    mislim da cokoladno nema posebno dodat kalcijum (zato sto to ne pise u reklami ni na pakovanju), vec samo onaj koji je u mleku, tako da verovatno sadrzi istu kolicinu kalcijuma kao milkshake (tu tabela nije kompletna, kao na proizvodu).

srecna mama

Milice, hvala ti puno na informacijama, ali on je toliko tvrdoglav da je to za posebnu temu.Stavljala sam mu u mleko neskvik, ali on nece mleko nikako, pa cak ni kada se doda neskvik.Jedino sto od ml.proizvoda prihvata je jogurt i taj milk sejk.Ne opitaj me nista, malo si me utesila ovim da nema puno aditiva.Sto se secera tice, šperem mu zubice, pa nadam se da nece mnogo skoditi:cry:

MilicaCale

onda forsiraj jogurt, on je u svakom slucaju zdraviji od svega ostalog (i ja bi, kad bi sava hteo, ovako trpim i cekam da se izjasni: obicno ili „kafa“)
    a da probas da prodas nesquick kao kafu?
    nasim zubima sve skodi :(. a secer ne skodi samo zubima, na zalost.

srecna mama

E, vidis to ti je dobra ideja za kafu, ali mislim da nece mnogo pomoci, mada cu probati.:)

njamiii
    Član
    njamiii

Sm, da probas da mu pravis milk sejk, ja sebi bucnem sladoled (vanila, mada je sa nirvanom mmmmmm… ali to nije za nas dzep-eventulao kada je na debelom snizenju), bananu i mleka, pa izmiksam, klinji ne stavljam sladoled, nekada mozda malo med. Ove kupovne ne pije, mm mu ponekad uzme u meku, taj voli, no ja sizim (ne zbog sejka, vec zbog meka i navlake na isti). Na slamcicu mu uzmem kozije mleko (par puta je smekao sejk zbog krokodila, ali smo se nekako ubedili da je koza bolja, tako da ga nije ni probao). Vise kidise na imlekov vocni jogurt jer ga ja pijem-trudim se krisom koliko je moguce, ali za sad drzimo pod kontrolom (jednom u 2, 3 nedelje).

alhemicarka

Kad sam procitala ovu temu zamalo da umrem od smeha 😆 . Ne zbog teme, Srecna mama 😉 nego zato sto sve proizvode koje ste naveli ja obozavam da pijem 😆 😆 . Tako kad odem da kupim hlaeb do obliznje prodavnice, kupim sebi Vitalino, cokoladno mleko… Sa sinom pijem Neskvik 🙂 . Sve te sladunjave mlecne proizvode obozavam. I smesno mi je jer sam kao dete:oops: . Sinu se trudim da dajem sto manje toga, ali tesko se moze od svega toga pobeci.
    No ovde nisam tema ja.
    Aditiv koji se dodaje mlecnim prozvodima E407 je stetan. To mozete procitati ovde http://www.zdravaishrana.net/Otrovi.html
    Tesko je izbeci te otrove, ali bar ih pokusajmo manje davati svojoj deci.

MilicaCale

a najvaznija stvar: zasto pije tri vitalina, plus jogurt, plus, verovatno nesto jos mlecno? U tom uzrastu je dovoljno 500ml, neki cak kazu i 300 ml.

srecna mama

Njami, nazalost, ja vise ne znam sta da radim, ali on nece ni bananu, v.jogurt je nekada pio, sada vise nece ni to…Imamo uzasnih problema sa njegovom ishranom,odbija da jede sve sem hleba i jogurta, naravno hoce slatkise, ali i kada ih ne jede, nece da jede slano.
    Alhemicarka, pa znam da eti ima i tih stetnih, ali kao sto rece Milica valjda ih nema u velikoj kolicini:cry:

alhemicarka

Srecna mama, izgleda da imamo istih problema i treba da otvorimo novu temu – Deca koja ne jedu 😕 .

Vidim da si postavila temu i za sirup Apetito. Mi smo zavrsili prvu bocicu i zaista se dobro pokazao. Filip je poceo MALO vise da rucka, a i nije bio bolestan. Inace svako malo nesto donese iz vrtica.
    Inace ima 13,5 kg, a ovog meseca puni 4 godine! Eto koliko malo jede. Tesim se time samo da je zdrav.
    Mleko takodje skoro da ne pije, mada je imao fazu pre dve nedelje da je trazio svako vece, a sad opet nista 🙁 . Jogurt popije nekoliko gutljaja, osim u izuzetnim prilikama kad popije celu solju. Kad vidi voce u Jogood-u odmah zavrsava sa pijenjem. Gadi mu se. U sustini svi obroci nam se broje zalogajima. Slatkise, naravno voli, kao i pomenuti Vitalino, koji mu ponekad kupim.
    I ja mislim da je tvom sincicu tri previse dnevno. Mozda da mu kupis dr Oetker sejk i sipas u pravo mleko. Ko zna koliko ima uopste mleka u tom Vitalinu. Mozda je i u prahu, ili ko zna sta je. Ovako bar zanas da si sipala u pravo mleko, kad mu vec dajes.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.