Ova tema sadrži 49 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Bubilina 7 godine, 12 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 50 ukupno)

Vitamini

• Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Da li pre trudnoće piti nešto od vitamina?

Osim folne kiseline, tu je i vitamin C.

Šta je sa Maternom (koja se btw više ne proizvodi pod tim imenom i nikako da apoteke dobiju tu novu „zamenu“) ili Prenatalom?

Čula sam da Materna i Prenatal imaju iste sastojke ali su totalno drugačiji po „količini“ istih.

Mirche
    Član
    Mirche

Mislim da bi pre trudnoce trebala da se pije folna kiselina, cisto preventivno, zbog velikih problema koje moze da izazove deficit…

A materna, prenatal, gvozdje i B kompleks..mozda tek ako krvna slika u trudnoci bude losa i ako doktor kaze da treba.

Do tada se hraniti zdravo…voce, povrce, integralne zitarice…ipak su ovi preparati neka vrsta hemije.
    A i ja sam cula da su preparati drugaciji ali ne znam u cemu je razlika.

kalet
    Član
    kalet

Pre trudnoce nista nisam pila, jer i nisam nameravala da ostanem trudna. U trudnoci sam pila folnu kiselinu i maternu. Jela sam jako slabo, a dete 58 cm dugacko i 3750 gr tesko. Mozda gresim, ali mislim da nema pravila. Ali, u svakom slucaju sveze voice i povrce.

INAM4
    Član
    INAM4

Ja sam imala tri trudnoce koje sam vodila kod jednog istog dr. i nisam pila folnu kiselinu,niti ista od vitamina,osim u 3 trudnoci Maternu,posle inekcija Fedexa jer sam bila malokrvna.

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Ja sam u prvoj trudnoći samo folnu i fluor (zubi mi se kvarili kao nikada).

Sve mi se čini da je to teški marketing. Vidi trudnicu pa joj odmah vitamine daj :>

Mirche
    Član
    Mirche

Ja sam samo gvozdje pila, nisam bila malokrvna ali, kao, nije lose poboljsati krvnu sliku.
    Na pijaci ima dovoljno vitamina za jednu trudnicu koja normalno jede i nema mucnine ili nekih problema.
    Mozda u zimskom periodu ti preparati i mogu da pomognu kao dodaci.

petra
    Član
    petra

ja pre trudnoce nisam pila nikakve vitamine,a u trudnoci pila sam maternu,jedno vreme pa sam prestala jer mi je bilo muka od nje.Inace mi je krvna slika sve do kraja trudnoce bila odlicna

markova mama

Pre trudnoce nisam nista pila, u trudnoci folnu kiselinu, maternu sam pocela, ali mi je od nje bilo muka pa sam prestala, jela sam jako puno voca i povrca, a posle 5-og meseca sam pila i Feofol-kapsule gvozdja, posto su u tom periodu pojacane potrebe svih trudnica za gvozdjem. Inace, protiv zatvora u trudnoci je dobar magnezijum, a takodje je dobar i po ovoj vrucini zbog znojenja i malaksalosti.

kalet
    Član
    kalet

Svaki organizam je drugaciji i mislim da svako treba da se ponasa onako kako mu telo govori. To sto sam i ja pila maternu ne znaci da je to 100% neophodno. Imam drugarice koje niti su sta pile, niti su se zdravo hranile pa su im deca OK. Mada, mozda ne treba ni ici u drugu krajnost.

IrenaV
    Član
    IrenaV

Ja sem folne kiseline u pocetku i Fluorogala nisam pila nista

ummi-emina

ja pijem folnu kiselinu i fero-gradumet,zato sto sam malokrvna,zasada,kasnije dal ce mi jos nesto prepisat doktor videcemo.

Sneki
    Član
    Sneki

:hmm: Cekaj da se setim :hmm: : folnu, gvozdje, fluorogal i B-komplex.

Manana
    Član
    Manana

Fluorogal… :hmm: materna(ali samo dva meseca)… :hmm: i gvozdje ali sam zaboravila kako se bese zove… :hmm: a,da i kalcijum sumece sam morala da pijem svih devet meseci jer su mi se ruke tresle i perutali dlanovi ako preskocim jedan dan da popijem.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja pijem magnezijum B6,onda neki kompleks vitamina zove se ,,grossesse,, sto znaci u prevodu trudnoca, i skoro mi dali neke vitamincice za cirkulaciju posto imam grceve u listovima od kad pijem te vitamine super mi je

Sneki
    Član
    Sneki

Jao blago tebi. I ja sam imala te grceve 😕 , ali mi niko nista nije davaoo.
    Ajd`, ne bilo ti tesko da procitas sta pise na kutiji te mozda i ovde ima nesto slicno, pa da kazemo nasim trudnicama?

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 50 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.