Ova tema sadrži 35 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Pakica 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 36 ukupno)

Vlaga

• Irssa
    Član
    Irssa

Pojavila mi se vlaga u spavacoj sobi gde naravno treba i beba da spava. Inace zivim u zgradi i to jos privatno. Preselili smo se u ovaj stan pre par meseci. Vlaga se pojavila ne na spoljnom zidu nego na zidu koji razdvaja sobu od kupatila.
    Da li neko zna sta da radim i da li ima leka 🙁

…danijela…

moja prijateljica je skoro imala isti problem i nemoj da mi verujes al cini mi se da su malter strugali dokle god ima vlage i ponovo malterisali

mozda se jos neko javi s pametnijem predlogom

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

mojoj mami se pojavila vlaga u kuhinji na mestu iznad sporeta gde kuva tu je i mali prozoric pa se vlaga stvorila od kondenzacije,jedna prijateljica joj rekla da na tom mestu gde ima vlage namaze ACE ono sto se stavlja u masinu za belo rublje,ne ono Ace sto je tecnost plave boje nego iskljucivo onaj za belo rublje,i moja mama je napunila jednu bocicu za prskanje sa ACE i poprskala na tom mestu gde se stvorila vlaga i sutra dan kad se osusio zid vlage nije bilo i posle se nije pojavljivala,probaj nista te neskosta ali bolje da to neko drugi poprska umesto tebe da to ne bi ti udisala posto si :trudnica:

Irssa
    Član
    Irssa

Ne mogu nista da uradim dok ne dodju gazde, ipak sam ja samo podstanar

Mirche
    Član
    Mirche

Da, vidi sa gazdom, to bi on trebao da resi, a s obzirom d aje zgrada, da ne curi od komsija? Nama je tako bilo i kupatilo skroz unistilo. I ja mislim da se treba ocistiti vlaga i ponovo srediti ali je bitnije naci uzrok da se ne pojavi ponovo…

kalet
    Član
    kalet

[QUOTE]…danijela… – 17/9/2006 6:31 PM

moja prijateljica je skoro imala isti problem i nemoj da mi verujes al cini mi se da su malter strugali dokle god ima vlage i ponovo malterisali

Ovo smo i mi uradili kod svekra i svekrve, rekli su nam da tako mora. Pre toga smo mazali sve i svasta i jeste se trenutno povlacilo, ali kada bi krenulo grejanje sve bi bilo isto.

Maki
    Član
    Maki

Ja sam imala vlagu u spavaćoj sobi i kupili smo tečnost za vlagu i buđ kojom se premaže zid, evo već godinu dana ništa se nije pojavilo.

Irssa
    Član
    Irssa

Izzykg koja je tecnost u pitanju?

May05
    Član
    May05

irssa i ja sam jutros u spavacoj ponovo primjetila vlagu,prije godinu dana je bilo katasrofa,sav skoro namjestaj mi je otisao,mi stanujemo u drzavnoj zgradi(podstanari)i to smo im prijavili,poslali su neke radnike koji su ocistili zid sa alkoholom(neznam tacno kako se zove,ali mm je nasao na netu sta pomaze kad se vlaga pojavi)i posle su okrecili stan,i do danas je nije bilo,a imas i tecnosti koje su namjenjene bas za vlagu,cula sam da je i dan klorix dobar,potrazi na netu sta je dobro za unistavanje vlage,mada ja sumnjam da se ona moze iskorijeniti,kod mene nije bila u pianju samo vlaga vec i budja.

Sandra K.
    Član
    Sandra K.

Joj izgleda da nas ima puno s tim problemom. I ja sam podstanar u privatnom stanu neke žene koja je u Americi, pa njena prijateljica se brine za sve i prošle godine odbila nam je od kirije kad smo sanirali kvar na krovu kroz koji je nama u dnevnu sobu ulazila voda. Izdržalo je godinu dana i evo pojavila se opet, uđe voda raširi se preko cijelog zida osuši malo i ostanu velike bijele fleke koje pozelene kad se krene grijati – FUJ!
    Nego, mi smo našli rješenje – selimo se i to najvjerovatnije sad u subotu. U svakom slučaju do kraja mjeseca ćemo se preseliti. Od MM rođaci NEKI koji su u Americi imaju slobodnu kuću sa centralnim grijanjem i BEZ VLAGE! I malo manja kirija nego u stanu. Mada ću sada biti blizu svekija ali nema veze do sada mi još nije smetala. :-*

Maki
    Član
    Maki

Mi smo tu tečnost kupili u prodavnici gde se podaju sve te stvari za krečenje, tražili smo od prodavca nešto za vlagu i buđ i on nam je to preporučio, premazali smo zid i posle dva dana okrečili. Za sad nam je dobro ništa se već godinu dana nije pojavilo.

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

I mi muku mučimo sa tim. Prala sam zid i domestosom i svim mogućim kiselinama i izbelivačima. Povuče se ali kada grejanje počne, opet se pojavi. Kondezuje se vlaga i to je to.

Uskoro ćemo da krečimo, a pre toga da stavljamo neke ploče od stiropora, ne znam tačno.

dacka
    Član
    dacka

Kazu da je najbolje oguliti zid pa ponovo izmalterisati i okreciti 🙄 ,jer se vlaga kad pocne grejanje opet pojavi :neznam:

maja22
    Član
    maja22

ace je zakon za vlagu,mi smo svugde gde se vlaga pojavila premazali acem i nikada se vise nije javila.

Dusica M
    Član
    Dusica M

Ja ne znam jel vi mislite na vlagu ili na budj?Ono crno sto se pojavi u uglovima ili iznad prozora.Znate sta sam ja cula,ta budj,naravno su gljivice.Ucili smo da se razmnozavaju sporama.Kada se sudaraju topao i hladan vazduh,kao u kupatilu i kuhinji na primer,tu nastaje vlaga.E sad,ako su zidovi obojeni sa nekim jupolima i poludisperzivnim bojama,to je za njih jos idealnije.Imaju plodnu podlogu.Vlaga i belancevine iz jupola su hrana za budj.Zato je najbolje ta mesta ostrugati do maltera i premazati sa fungicidima i ponovo okreciti ali sa krecom.Znaci samo krec,onaj pravi starinski gaseni.On je idealan antiseptik.Ace moze da ih opere ali to se vrati od sezone do sezone.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 36 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.