Ova tema sadrži 33 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 5 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 34 ukupno)

Vodite li dnevnik trudnoce?

• bucko
    Član
    bucko

Interesuje me da li vodite dnevnik trudnoce. Ja nesto razmisljam da pocnem. Vjerovatno cu dosta stvari da zaboravim do sledece trudnoce, a bas bi bilo super kada bi mogla detaljnije da ih uporedjujem. A i se podsjetim kako je biti trudna kada ne budem.

IXI
    Član
    IXI

Bucko, nisam vodila dnevnik, ali mogu ti reci da je ideja super.

uros
    Član
    uros

Ja vodim i to je stvarno odlična ideja, sada sam u drugoj trudnoći sve mogla da se podsetim jer je prosto neverovatno koliko se zaboravi za baš kratko vreme.

IXI
    Član
    IXI

Mozes li da nam das neki predlog… Mi smo neiskusne u tome… Unapred hvala.

Brandza
    Član
    Brandza

ja ne vodim…zadnji dnevnik koji sam vodila bilo je u 15-16 godini…

uros
    Član
    uros

Ma ja samo upisujem koje sam lekove, vitamina i dr. pila, kada, zašto i dokle, kada sam radila UZ, krvnu sliku. koliko sam kg po nedeljama dobijala, koje su mi bile promene na i u telu- tipa- kontrakcije, smeđi iscedak (koji sam imala u obe trudnoće) itd. Bolovanje, kada, i do kada i ostale stvari koje mogu posle da te podsete. Ja sam ovog puta išla na prvi UZ tek u 11 neelji jer sam čim sam shvatila da sam trudna počela da pijem Mama vita. folan, pa se nisam naročito uzbuđivala da odem ranije. Ništa naročito, upidujte samo ono što mislite da ćete zaboraviti za eventualnu sledeću trudnoću a što vam može biti od neke koristi.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Ja ne vodim dnevnik, ni trudnoće ni bilo koji drugi. Nisam taj tip. A svaka trudnoća je različita, tako da mi to i nema baš mnogo smisla. Da kucnem u drvo ja sve odlično podnosim, imam stručnu literaturu koja mi pomaže u rešavanju nedoumica i to je po meni dovoljno.

mima80
    Član
    mima80

Ja iskreno ni ne vidim svrhu, sto kaze Anita, svaka trudnoca je razlicita. A i ne znam sta bih zapisivala, kilazu ili hmmmm :hmm:

nex015
    Član
    nex015

ma dok postoji ovaj forum nema potrebe za bilo kakvim zapisivanjem 😆 😆 😆

sweet
    Član
    sweet

Ja sam krenula sa svojim blogom, i ispisala sam pocetak trudnoce, skoro citala (i bas sam se bila odusevila :zvezda:) , ali sam pomalo ljuta na sebe, jer sve sto krenem i zapocnem brzo i odustanem. :uzid:

Ali sada obecavam sebi da cu morati da krenem ponovo…

Mada i ovaj forum mi nekako dodje kao "dnevnik"

bucko
    Član
    bucko

Znam da je svaka trudnoca razlicita, ali u tome bas i jeste fazon. Bice interesantno kada u 2, 3,… trudnoci procitas kako si u prethodnoj umirala od mucnina, kada si prvi put osjetila bebu, kada si prvi put cula srculence i osjecaje tada i sada.
    Ja inace nikada nisam vodila nikakav dnevnik, ali mislim da ce mi sutra biti zao sto neke bitne trenutke nisam zapisala.
    Bas sada sam citala temu „Kada ste prvi put osjetili bebu“ i pola doskorasnjih trudnica se ne sjeca tacno kada su je osjetile niti kakav je osjecaj tacno bio(ako se uopste i moze opisati).
    To su neke stvari zbog kojih bi ja vodila dnevnik, a niko vam ni na forumu ne moze reci kada ste vi prvi put osjetile svog bebaca.

uniona
    Član
    uniona

takodje ne vodim dnevnik, krivo mi je zbog nekih detalja sto ne mogu da se setim kako je bilo ili kada je tacno bilo,
    ali one vaznije stvari imam u svojim postovima na ovom forumu

uros
    Član
    uros

E. potpuno tačno, ja tačno znam kada sam prvi put osetila oba bebca i to mi je neviđeno slatko a verujem da će mi biti još slađe za koju godinu kad budem bukvalno sve zaboravila.

mama malog Borisa

nemam vremena za dnevnik sada, a i svaka trudnoca mi je totalno razlicita, tako da mi ni ne vredi pisati.
    Posle mi je interesantnije voditi dnevnik napredovanja bebe.

krcko
    Član
    krcko

ja bi volela da pocnem da vodim ali nemam bas ideju kako to da uradim sta sve da belezim i kako sta je to bitno da znam i da pamtim

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 34 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.