Ova tema sadrži 87 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  dacika 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 88 ukupno)

Vodjenje ljubavi posle epiziotomije

• Guest
    Član
    Guest

Pa Vi to brzo Brankice 😆

Meni je puno vremena trebalo, rana me je zaista bolela. Mislim posle nekih mesec, dva 🙁

stancha
    Član
    stancha

Mi smo posle dva meseca,ali mislim da je sve individualno-pa ni rane nisu sve iste,neke su vece,neke manje,neke brze zarastu i sl.Treba samo slusati sebe.

lampica
    Član
    lampica

Ja sam imala volju vec dve nedelje posle porodjaja, ali nismo hteli da rizikujemo da nesto zabrljamo sa ranom. Pokusali smo posle 6 nedelja, jos nisam bila na prvoj kontroli, ali me je jako bolelo. Na obostranu zalost, morali smo cekati jos nekih 20 dana, jer mi je na jednom mestu na rani raslo „divlje meso“… pa sam isla dvaput nedeljno da mi to spali dr… nacekasmo se , uglavnom… Ali da mi je bila prpa prvi put posle porodjaja- bila je.

pečurke
    Član
    pečurke

Ja sam posle prvog porodjaja čekala 3 meseca jer me uvek bolelo rana a sad posle drugog posle 6 nedelje već ništa nije bilo problem

grace
    Član
    grace

Kod mene grozno ni nakon 3 mjeseca nije bilo ne bolno :>

pečurke
    Član
    pečurke

grace!onda čekaj još malo sigurno nisi se dovoljno opustila

ladybg
    Član
    ladybg

Ufff, ja sam isto cekala puna 3 meseca od porodjaja.Imala sam bas veliku ranu jer su me i sekli a i bebac me pocepao glavicom pa me je bas bilo strah!I kad mi je ginekolog potvrdio da je sve ok tada sam dobila, tako da smo to opet odlozili :).Moram da kazem da me uopste nije bolelo i da mi je bas bilo super.Mada sam se psihicki pripremila da ce da me boli….Mislim da je stvarno sve individualno, bitno je da psihicki budes spremna 🙂

Tijancica
    Član
    Tijancica

Meni se vec javila zelja, ali mislim da jos nema sanse. A i mm je veoma bilo tesko nagovoriti na sex u kasnoj trudnoci jer se bojao da nesto ne zezne, a sve pod uticajem raznoraznih clanaka. Sada mu je dr iz porodilista rekao da ne pokusavamo da se sexamo sest nedelja. I to ne samo zbog rane, nego zbog infekcija i jos mnogo razloga koje ovaj moj vise ne zna ni da ponovi, ali znam da je posteno isprepadan.

bozana
    Član
    bozana

ja sam posle 2 meseca imala odnose,rana mi nije bila velika nego sam krvarila dobrih mesec ipo nakon porodjaja,ali proteklo sve ok.

slatkica
    Član
    slatkica

bozana – 31/1/2008 21:34

ja sam posle 2 meseca imala odnose,rana mi nije bila velika nego sam krvarila dobrih mesec ipo nakon porodjaja,ali proteklo sve ok.

da li si prvo isla doktoru pa onda imala odnose il?

bozana
    Član
    bozana

nisam isla doktoru nego kad sve stalo i kad sam bila psihicki spremna uradili smo to tj,imali odnos

slatkica
    Član
    slatkica

Ok,hvala,ja sam jucer bila spremna 😆 , :ukrevetu:

nosic
    Član
    nosic

Posle 2 meseca…imala sam ranu koja se otvorila i onda je sama zarastala bez pomoci konaca pa nam bas i nije bilo do toga!

Ivanela
    Član
    Ivanela

Ja nisam mogla dva-tri meseca, a i krvarenje nije prestajalo, umesto 6 nedelja ono se oteglo pa mi nije bilo ni do cega, pa idi kod doktora a on onako zabrinut ajde na ultrazvuk, a za ranu sam imala osecaj kao da me bolno zateze iako je dr rekao da je zarasla, al to je sve mozda bilo jer su mene dva puta sili po istoj rani (popucali konci).Tako je malo i psiha radila i sve u svemu ja jos uvek posle porodjaja nisam imala prave, normalne odnose kao ono pre trudnoce…

tamiboki
    Član
    tamiboki

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEeee sta to bese sex!!!! Drage moje, ja sam se porodila pre 4 i po meseca i jos uvek se nisam volela sa muzem. Pokausavali smo par puta, ali mene uzasno boli, i nista. Rana mi je bila ogromna, boli me i ovako. Zivim za dan kad je necu osetiti uopste. Bila sam kod lekara i rekla je da je sve u redu i da mogu da se vratim raznim aktivnostima 🙂 , ali neeeee vredi. Trudim se iz sve snage, bila sam cak resena i na silu samo cini mi se da pregrmim taj prvi put ali ne vredi. MM ce na kraju naci ljubavnicu, stalno se salim. Imala sam jos i rizicnu trudnocu tako da su mi zabranili odnose od 7 meseca uh uh strasno. Pun je naravno razumevanja ali ja vec gubim zivce. Spremam se opet kod lekara da vidim u cemu je problem, inace me najvise boli mesto gde je bio poslednji konac, prema guzi 😳 , tako da verovale ili ne jos uvek kad nezgodno sednem zna da zaboli. Mislila sam da sam jedinstven slucaj ali kad procitah ovo, malo mi je laknula. Desava se!!!!!!! E mi zene, zeneeee

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 88 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.