Ova tema sadrži 87 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  dacika 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 88 ukupno)

Vodjenje ljubavi posle epiziotomije

• rozga
    Član
    rozga

Mi smo probali par puta ali meni je neprijatno. Nije bolno ali me pece tako da…bas ne znam kad cu da budem spremna i kad cu da se opustim…Nadam se uskoro

Ma-Ja
    Član
    Ma-Ja

Mi smo posle moje prve kontrole…tj. posle 5 nedelja.
    Mislim da smo mogli i ranije, ali zelela sam da mi dr potvrdi da je rana ok.
    Prvi put mi je bilo nesto cudno, a posle …
    znate kako se kaze „ziv se covek na sve navikne“…hahahaha

Ivanela
    Član
    Ivanela

Koliko razlicitih iskustava…meni je iskreno ova tema pomogla da prebrodim to i pocnem da se vracam na staro…pomogla mi je i ona druga tema ali su neki postovi izbrisani jer su bili offtopic 🙁 a bas smo poceli da se opustamo i zezamo.

SInCerITy
    Član
    SInCerITy

Ja sam imala rizicnu trudnocu i apstinirali smo od samog pocetka. Kad sam se porodila, i posto je rana zarasla bolilo me je, sve do skora, i sve je to bilo kreni, pa stani, pa JOJ , boli, i na kraju nish … E sad se sve vratilo u normalu, posle skoro 5 mjeseci. I vrijeme je bilo … 🙂

rozga
    Član
    rozga

Ja cu ipak do dr-a da pogleda jer nikako da krene kako treba. Isto kao kd SinCerITy: kreni stani, boli, pa opet, i na kraju opet ne odemo do kraja. I ja sam imala rizicnu trudnocu i nismo vodili ljubav od 5. meseca pa sad jos i ovo. A ja i izgubim zelju kad samo pomislim kako mi je neprijatno i kako pece…Pitacu dr za one gelove za podmazivanje pa mozda to pomogne. Kazu da je zbog sredjivanja hormona i vlaznost smanjena…Videcemo i nadam se da ce se uskoro resiti.

Ivanela
    Član
    Ivanela

rozga jos koji mesec i bice sve ok, evo potvrdjujemo ja i Sincerity, a izgleda da smo se isto osecale u tom periodu. 8)

Mary
    Član
    Mary

mi smo probali dosad 2 puta, boli me epi. pece strasno ali uspe se uz poneki jauk 😳 od porodjaja je proslo 7 nedelja
    nisam jos bila na kontroli kod ginek. ali su mi u bolnici na otpustu rekli da za prvo vreme koristimo prezervativ. i ja i mm ga mrzimo haos i nismo koristili prez. naravno erekcija nije „unutra“.

sta vi mislite jel moramo da koristimo jeli to „po zakonu tako“?

izvinjavam se na direktnom objasnjenju 😉

crvena sonja

Mary ja bi ti savetovala da ipak posetis prvo ginekologa,
    da vidis jel se sve vratilo na mesto.
    A sto se tice kondoma on je najsigurniji zbog infekcija.
    Ja nisam koristila nikakvu zastitu sem prekinutog odnosa
    ali sam mnogo kasnije posle porodjaja vodila ljubav.

SInCerITy
    Član
    SInCerITy

Izgleda isto draga Ivanela … Sreca pa se sve iznormalizovalo, evo ja potvrdjujem, s tim samo sto cim bebac susne, stooooooj , ali sta cete, sve to ide u rok sluzbe … :> :>
    Rozga, svakako otidji na redovnu kontrolu i ne brini se sto jos uvijek boli i zateze rana, vecini je tako, i ja bih ti preporucila da batalis te gelove vec ti i muz udrite po prirodnom podmazivanju, kad ulalas bebca, vi pod jorgan planinu pa se samo mazite dugo dugo, i sapucite ( to svakako morate ako je bebac s vama u sobi ) I bla bla, sve vi to znate, nemam sta da vam pricam. Znaci, ne morate odmah da vodite ljubav, bitnije je da ponovo osjetite onu bliskost od prije trudnoce. MM i ja nismo vodili ljubav 14 mjeseci, i mogu ti reci da smo se malo u svemu tome pogubili, jos sad imam jako malo vremena i zivaca za `mazenje` , ali idemo ka boljem . Otidjoh ja sa teme, oprostite …

rozga
    Član
    rozga

Ja sam isla na kontrolu 6 nedelja posle porodjaja i tad me je dr gledao na uz i sve je ok. Medjutim, otisla sam kod moje dr u d.z. za vikend i zena me pogleda i rekla mi je da su me malo suzili…Stavili sav viska. Dala mi je dva gela, jedan za rane a drugi biljni da mazem mesec dana pa kaze ako ne pomogne i bude i dalje bas neprijatno, da joj se javim pa mozemo da organizujemo neki meki lase pa ce to da popusti. Ja se nadam da ce uspeti sa ovim gelovima, mada ja mm ne pustam blizu mene…Jadnicak, sta cu mu:neznam:

meca
    Član
    meca

Moja rana je bila ohoho (prvi konac je ispao tek cetrdeseti dan posle porodjaja), ali ne brinite sve dodje na svoje mesto… Posle oko 2 i po skoro 3 meseca kao da nista nije bilo.. samo je bitno da su vas lepo usili i da je to lepo sraslo….

rozga
    Član
    rozga

Mi se evo trudimo sa tim kremam sto su nam dali pa ide polako…Samo ne znam kad cemo da se vratimo na staro:love:

ivaiva
    Član
    ivaiva

Ne se sekavambas dobro ama se bese po staro nekade posle dva-tri meseci.

rozga
    Član
    rozga

Nama pomogose ove kreme…:ukrevetu:

simona78
    Član
    simona78

ajde, iskusne mame!!! recite mi, da li se poslije porodjaja sve „dolje“ vrati na svoje mjesto? tj. da li je seks nakon porodaja isti kao sto je bio ili se ipak osjeti promjena… oprostite ako sam indiskretna, ali cekamo prvu bebu i bas me zanima, a nikad nijesam cule te informacije iz prve ruke, samo suplje price… 😳 😳 😳

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 88 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.