Ova tema sadrži 200 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bebironce 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 201 ukupno)

Vrkuta-Virak

• Eli7
    Član
    Eli7

ja sam danas pitala u nekoliko apoteke i nema kod njih
    jer sam druga smena nisam mogla da obidjem sve
    pa sutra cu da pitam kod druge i odma te obavestim

Bomi
    Član
    Bomi

Ja od danas pijem mešavinu macine trave i nevena (3x po šolju) i mešavinu vrkute i hajdučke trave (3x po šolju). To sam sad pročitala u nekoj knjizi kod kume o lečenju biljem, pa videćemo.

lara
    Član
    lara

elizabeta hvala unapred ako doznas odma mi javi

Balerina
    Član
    Balerina

NOVI BEOGRAD, pijaca STARI MERKATOR ispred stoji covek koji prodaje i VRKUTARKU…..

Bomi
    Član
    Bomi

Vrkuta kažu da je bolja od macine trave, čak je jako dobra i u trudnoći. Ja ću nastaviti da je pijem i sad.

Lejla81
    Član
    Lejla81

Tamash da li si radila hist. javi molim te ako jesi , ja bih trebala ubrzo da idem na hist. ali me strah

Tinna
    Član
    Tinna

Bomi, ako ovaj mesec ne ostanem trudna onda prelazim i na tu biljcicu. Mada ja nemogu da budem disciplinovana nikako, jer u poslednje vreme retko rucam kod kuce, dosta putujem i onda jedva ugrabim da popijem jednom dnevno

IvanaM
    Član
    IvanaM

Caj od vrkute mozete pronaci u biljnoj apoteci „Radisic“ u Njegosevoj br. 79 kod Kalenic pijace :caos:

zora
    Član
    zora

devojke sve te travkice mozete pronaci na pijaci,sigurno u svakom gradu ima neka tezga gde se prodaje lekovito bilje…ja sam nasla vrkutu i zdravac…ja pijem vrkutu jer na njemu pise-kod bolnih menstruacija,u trudnoci jer jaca trbusne misice,kaze ovaj cika sto prodaje to bi trebalo svaka zena da pije…a moj mm je uzeo da pije zdravac-pise poboljsava reproduktivnost kod oba pola.Tako da nista ne skodi da se proba..

Hanan
    Član
    Hanan

Drage moje forumasice, i ja zavirih u ovaj kutak…Hitno mi treba taj caj, je li neko u Bosni, Tuzli koristio taj caj, gdje se moze naci???

Naime, moja zaova je u 13 sedmici imala spontani, negdje krajem juna 2007. Cekala je tih famoznih 4-6 mj sa trudnocom, ali nista.Prije nekih 2mj, otkrivena joj je cista na lijevom jajniku .Po rijecima dr. mutna cista…dala joj je Yasmin pilule i kontrola za mjesec dana.Za tih mjesec cista je narasla, dr.je savjetovala nastavak terapije i kontrolu za 3 mj.

Cula sam za ovu biljku i da pomaže i kod cisti, ona zeli pokusati sa Virkom ali problem gdje kupiti????

Unaprijed hvala na odgovorima, i ako ima neko kome je Virak pomogao kod cisti neka mi napise iskustvo…bila bih presretna kad bi izbjegla hirursko odstanjivanje.

Liksi
    Član
    Liksi

koja je najbolja kombinacija cajeva da se pije?Ja nemam redovne ovulacije i jako su slabe,ciklus mi je na 32 dana.
    Kupila sam ove cajeve pa mi vi predlozite sta da radim:

-macina trava
    -virak
    -nocurak ulje
    -kantarion
    -neven
    -kopriva
    -hajducka trava

sta je najbolje da pijem i kada i koliko?
    p.s. sve ove cajeve imam

natasa21
    Član
    natasa21

Liksi evo ti neke kombinacije pisala ih je Bomi na neku dr. temu ali ta tema vise ne postoi
    1.Macina trava+ neven 3×1 solja posle jelo(do ovulacije)
    2.Kopriva+hajducka trava+neven 3×1 solja pred jelo 40 dana bez pauze
    3.od 1dc do 15dc po 25 kapi ulje zuti nocurak
    Ko sto vidim imas sve ovo pa pokusaj nadam se da ces uspeti ko sto je uspela Bomi …sretno

Liksi
    Član
    Liksi

natasa hvala ti.Samo mi odgovori ako znas pod

1. pijem 3*1 solja posle jela do ovulacije ali od kada?
    2. pijem 3*1 solja pre jela 40 dana ali od kad?
    a pod 3. si mi napisala sve kako treba. Da li posle pravim pauzu i koliku pa opet?

Reci mi jel Bomi ovo pomoglo?
    IZVINI JA SAM TI MOZDA DOSADNA

natasa21
    Član
    natasa21

Ma nisi dosadna Liksi.Sve se pije od 1dc…pa kad je sve ovo pila Bomi ostala je trudna mozda cista slucajnost ali vredi da se proba

similic
    Član
    similic

Drage moje,

posto sam dokona na poslu u ove dane praznika, iskoristicu vreme kvalitetno, pa cu vam ispisati sta sam pronasla u knjizi ZDRAVLJE IZ BOZIJE APOTEKE od Marije Treben, a vezano je za cajeve koje sve mi koristimo u potrazi za pomoci i resenjem kako sto pre da postanemo :trudnica: , a potom i MAJKE, ali sa nevericom, jer ne poznajemo dovoljno medicinu zasnovanu na biljkama…..

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 201 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.