Ova tema sadrži 200 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bebironce 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 181 članaka - 181 do 195 (od 201 ukupno)

Vrkuta-Virak

• similic
    Član
    similic

Pored toga sto virak povoljno deluje kod poremecaja menstruacije, belog pranja, genitalnih tegoba i nelagodnosti u prelaznim godinama, zajedno sa hajduckom travom moze da regulise neredovni menstrualni ciklus pocetkom puberteta. U slucajevim kada se kod mladih devojaka mesecno krvarenje ne uspostavi regularno, uprkos lecenju pod nadzorom lekara, upotrebljava se virak pomesan u jednakim delovima sa hajduckom travom. Ova lekovita biljka deluje tako sto skuplja krvne sudove i brzo leci, a koristi se i kao diuretik i sredstvo za jacanje srca, zatim kod groznice kod zapaljene rane, kod zagnojene rane, pa i nelecenih i zapostavljenih cireva. Caj od virka se preporucujue kao najbolje sredstvo za prestanak krvarenja posle vadjenja zuba. U roku od jednog dana rana ce zarasti ako se vise puta ispira ovim cajem. On takodje otklanja slabost misica i udova i pomaze kod malokrvnosti.

Kod povreda od porodjaja, opustenosti trbusnih misica u zena ili kod sklonosti ka spontanom pobacaju, za ucvrscivanje ploda i za jacanje matericnih ligamenata (veza) virak je od velike pomoci. Od treceg meseca trudnoce zene sklone navedenim tegobama trebalo bi da piju caj od virka. On je lek za gotovo sve zenske bolesti i zajedno sa rusomacom pomaze cak i kod ispadanja materice i preponske kile. U poslednjem navedenom slucaju dnevno treba piti cetri solje caja od virka, koji se po mogucstvu proprema od sveze ubranih biljaka. Uz to se pogodjena mesta masiraju tinkturom od rusomace. Kada je rec o ispadanju materice, treba poceti sa utrljavanjem tinkture u kozu pocev od vagine pa navise. Ovde se primenjuju i dodatne sedece kupke od hajducke trave (100gr za jednu kupku, ista kolicina je dovoljna za ukupno tri kupke nedeljno, jer se voda ponovo zagrejana, moze upotrebiti jos dvaput).

Nasi preci su ovu biljku upotrebljavali za rane, spolja i iznutra, zatim kod epilepsije i protiv kile (bruha). Evo jednog citata iz veoma stare knjige o lekovitim biljkama "Ako je covek okilavio, bio mlad ili star, neka dve pune sake virka kuva u jednoj merici vode onoliko dugo koliko se kuva jaje da bude tvrdo, i neka to pije." U danasnjoj medicini ova biljka opet zauzima svoje zasluzeno i priznato mesto. Narocito svajcarski paroh Kincle je hvali i sitice: "Dve trecine svih operacija na zenskim organima bile bi suvisne kada bi se ova lekovita biljka blagovremeno i duze vreme koristila; ona leci ginekoloske bolesti, groznicu, gangrenu, zagnojene rane, zireve i bruh. Svaka babinjara bi trebalo 8 do 10 dana da pije mnogo caja od ove biljke. Neka deca bi i danas imala majke a poneki ucveljeni udovac svoju zenu, samo da su poznavali ovaj dar Boziji. Izgnjecen i stavljen spolja, virak leci rane, uboje i posekotine. Deca koja uprkos dobroj hrani imaju slabe misice, ojacace ako redovno piju ovaj caj."

Virak, koji raste u visim predelima (srebrni virak), u nareodu se naziva i srebrnim plastom jer donja strana lista ima srebrni odsjaj. Posebno je preporucljivo da se koristi kod gojaznosti. Dve do tri solje caja dnevno imaju veoma povoljno dejstvo. Caj je dobar i protiv nesanice. I oboleli od secerne bolesti trebalo bi da ga cesto piju. Slabunjava deca naocigled jacaju ako se u vodu u kojoj se kupaju doda pupoljaka od virka, ili jos bolje, od srebrnog virka. Za jedno kupanje uzme se oko 200gr virka.

Zajedno sa rusomacom virak se uzima kod atrofije misica i neizlecivih bolesti muskulature. Ova dragocena lekovita biljka koristi se i kod multiple skleroze.

similic
    Član
    similic

NACIN UPOTREBE VIRKA

CAJ 1 puna mala kasika biljke popari se sa cetvrt litre vrele vode i ostavi da kratko odstoji

OBLOZI odgovarajuca kolicina sveze biljke brzo se opere, izgnjeci oklagijom i upotrebi kao oblog

DODATAK VODI ZA KUPANJE Za potpunu kupku uzme se 200gr osusene ili nekoliko pregrsti sveze biljke i stavi se u kofu sa hladnom vodom, da prenoci. Sledeceg dana se sve zagreje i doda voda za kupanje

similic
    Član
    similic

R U S O M A C A (Capsella bursa-pastoris)

Lecenje sa dve do tri solje caja od rusomace dnevno sa velikim uspehom se primenjuje kod svih vrsta krvarenja, na primer iz nosa, zeluca i creva, kao i kod neredovne menstruacije, Kod rana cije se krvarenje ne moze zaustaviti ekstrat rusomace deluje iznenadjujuce povoljno.

Kod jakog menstrualnog krvarenja, osam do deset dana pred menstruaciju, piti dve solje caja dnevno. Jedna vrhom puna mala kasika rusomace popari se sa soljom vrele vode. Ovaj caj dobar je i za regulisanje menstruacije u doba puberteta. Svaka zena u prelaznim godinama trebala bi tokom cetri nedelje da pije po dve solje ovog caja dnevno i da posle pauze od nedelje ponovi kuru.

Majke cije grudi otekn u periodu dojenja, neka rusomacu stave u sito i skuvaju na pari pa je umotanu u pamucnu tkaninu upotrebe kao oblog.

similic
    Član
    similic

B EL A I M E L A (Viscum album)

Posto imela veoma povoljno utice na rad zlezda, ona je odlicno sredstvo za podsticanje metabolizma. Istovremeno na gusteracu utice tako dobro da posle kure cajem od imlele kod dijabeticara nestaje uzrok bolesti. Ljudi koji pate od hronicnog oboljenja metabolizma trebalo bi da pokusaju da tokom pola godine redovno piju caj od imele.

Imela izuzetno pomaze u slucajevima hormonalnog poremecaja. Treba piti najmanje dve solje caja dnevno, po jednu ujutru i uvece.

Kada se cirkulacija normalizuje, prestaju tegobe sa matericom i poremecenom menstruacijom, pre svega ako je rec o menstrualnom krvarenju i krvarenju u vreme babinja. Caj od imele bi trebalo da piju zene u prelaznim godinama koje imaju lupanje crca, zatim pate od iznenadnih napada vrucine (valunga), osecaja straha ili teskog disanja. Tegobe ce poptuno nestati i zena uopste nece imati osecaj da se nalazi u prelaznim godinama.

Svezi sok od imele moze da pomogne i u slucaju zenskog steriliteta. Uzima se po 25 kapi na prazan stomak i to pola sata pre dorucka, i uvece pre odlaska u krevet. Kapi se mogu nabaviti u apoteci.

U poslednje vreme imela se upotrebljava kao lek koji stiti od raka i deluje antikancerogeno.

Caj od imlele se priprema samo hladnim natapanje. jedna puna mala kasika imele se ostavi preko noci u cetvrt litre hladne vode. Ujuto se malo ugreje i procedi.

similic
    Član
    similic

H A J D U C K A T R A V A (Achillea millefolium)

Hajducka trava (hajducica, sporis, stolisnik, ravanj, romanika) je lekovita biljka bez koje danas ne mozemo zamisliti zivot. Istini za volju, ona je za mnoge teske bolesti nase najbolje pomocno sredstvo, a prvenstveno predstavlja lekovitu biljku za zenske bolesti. Zato je svim srcem preporucujem zenama. Svestenik Knajp kaze u svojim spisima: "Zene bi bile postedjene mnogih boljki kada bi s vremena na vreme posegnule za hajduckom travom!" Bilo da je rec o mladoj devojci kod koje postoji sklonost ka neredovnim menstruacijama, bilo o starijoj zenu i ujeku prelaznih godina, ili onoj koja ih je vec prebrodila, za svaku, i mladu i staru, vazno je da cesce popije po solju caja od hajducke trave. Ovaj caj u svakom pogledu ima najbolji moguci uticaj na matericu i jajnike svake zene.

Bolovi prouzrokovani upalom jajnika cesto prestaju vec posle prve sedece kupke od hajducke trave, a upala se postepeno smiruje. Kupke su uspesne i kod mokrenja u krevet dece i starijih ljudi, kao i kod belog pranja. U ovim slucajevima dodatno piti po dve solje caja dnevno. Kod prolapsa (ispadanja) materice valja tokom duzeg vremena primenjivati sedece kupke sa ovom biljkom, zatim piti gutljaj po gutljaj, cetri solje caja od VIRKA dnevno i najzad, tinkturom od rusomace mazati deo tela pocev od vagine pa uspravno, do predela materice.

U slucaju mioma , sedece kupke treba primenjivati svakodnevno tokom duzeg vremena sve dotle dok se lekarskom kontrolom ne utvrdi da je rezultat negativan.

Neprijatan svrab u predelu vagine otklanja se ispiranjem i sedecim kupkama od hajducke trave.

NACIN UPOTREBE

CAJ -jedna puna mala kasika popari se sa 250ml vode i ostavi da odstoji kratko vreme

SEDECA KUPKA– 100gr hajducke trave (cele biljke) preko noci ostaviti u hladnoj vodi, sledeceg dana zarevati dok ne provri a potom dodati vodi za kupanje

similic
    Član
    similic

UPUTSTVO ZA PRIPREMU I KORISTENJE SEDECIH KUPKI

Uzme se 100gr osusenih biljaka i kofa (6-8l) vode. Ostavi se u kofi da prenoci i sledeceg dana se zagreje i procedi, pa se doda vodi za kupanje/sedenje. Kupanje treba da traje 20min. Voda u kojoj se kupate treba da vam bude iznad bubrega. Posle kupanja se nemojte brisati nego se umotajte u frotirski peskir ili bade mantil, pa se u krevetu parite jos sat vremena.

Od kupke ponovo zagrejana voda se moze koristiti jos dva puta!

similic
    Član
    similic

CAJEVI ZA BAKTERIJSKA, VIRUSNA I GLJIVICNA OBOLJENJA

KOPRIVA – Kopriva je nasa najbolja lekovita biljka za prociscavanje krvi od koje istovremeno raste i broj crvenih krvnih zrnaca, ali skida i nivo secera u krvi. Njome se lece i oboljenja i upale mokracnih puteva. Odlican je za lecenje bolesti izazvanih virusima i bakterijama.

Ujutru se pije natasto, i to jednu solju pola sata pre dorucka i jednu do dve solje u toku dana, polako, gutljaj po gutljaj. Treba ga piti bez secera, a oni osetljiviji mogu da mu poprave ukus dodavanjem kamilice ili nane. Da bi aktivne materije ostale ocuvane, kopriva se nikada ne kuva nego se samo popari. Preventivno se pije jednom dnevno ali tokom cele godine.

NEVEN – je poznat kao biljka koja prociscava krv. Njegov caj izvanredno pomaze kod virusnih ibakterijskih oboljenja. Ispiranje i sedece kupke se primenjuju kada gljivice napadnu unutrasnju stranu butina i vaginu. Za jednu kupku uzme se 50g osusenih cvetova nevena.

šestica
    Član
    šestica

Ja ću vam preneti moje iskustvo, ne znam da li je konkretno pomogao čaj od virka, ali posle 2,5 godine pokušavanja i čekanja, batalila sam lekare i počela da pijem taj čaj i u roku od mesec i po dana ostala sam trudna. Sada imam devojčicu od 7 meseci. Pokušajte, ništa vas ne košta…

beby*8
    Član
    beby*8

similic hala ti puno za cajic virak… :love: :love: :love:
    ovo na drugim stranica mi nije jasno, jer pise o ocajnici!!!!!!!!!!!!

similic
    Član
    similic

Baby draga, nadam se da ce caj da ti pomogne.

Ja sam inace bila otvorila novu temu VIRAK jer nisam videla ovu pa je acrosoft spojio! U prethodnim postovima devojke spominju ocajnicu – jer je to macina trava, ona potpomaze lucenje plodonosne sluzi u vreme ovulacije!

Kiss

t.b.
    Član
    t.b.

Sestice,koliko solja virka dnevno si pila i da li si pila tokom citavog ciklusa?Koliko min. si ostavila caj da odstoji?

Pozdrav!

šestica
    Član
    šestica

Ne mogu da se setim koliko sam ostavljala da čaj odstoji, ali znam da sam pila po dve šolje dnevno svih mesec i po dana.

tanjicak
    Član
    tanjicak

Pozdrav ya sve. Ja se od danas prikljucujem vama. Kod mene je problem niskog progesterona i insulinske rezistencije odnosno sindrom policisticnog jajnika. Besna sam na sve lekare jer kod raznih ginekologa idem zadnje dve godine u nadi da ce mi pomoci . Medjutim do pre dvadeset dana ni jedan od njih se nije setio da mi kaze da uradim progesteron i insulinski test vec su govorili da je sve u redu i da se malo strpim. Tako da iz inata krecem na terapiju cajevima.
    Vidim da ovde ima puno podrske a to je ono sto meni treba.. Hvala i pozdrav za sve

t.b.
    Član
    t.b.

Tanjice,uz cajeve obrati paznju i na glikemijski indeks hrane-trudi se da bude ispod 50(mozes ga naci preko Google-a),koristi cimet(regulise nivo secera,odlican dorucak su ovsene pahuljice(vrlo nizak glikemijski indeks) kuvane par min. u malo vode,prelijes ih sa malo mleka i pospes cimetom,moze i par zrna morske soli.

tanjicak
    Član
    tanjicak

Moracu mnogo sam se uugojila u zadnje tri godine verovatno je tome doprineo i PCOS drzala sam sve moguce dijete i ni jedna mi nije pomogla osim proteinske kada sam iygubila 10 kg . Verovatno je imala veze sainsulinom tako da cu da se opet vratim na nju.
    Uz caeve naravno

Gledanje 181 članaka - 181 do 195 (od 201 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.