Ova tema sadrži 200 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bebironce 7 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 201 ukupno)

Vrkuta-Virak

• alix
    Član
    alix

BojanaG evo i ovde da ti cestitam! posle tolko cekanja i neizvesnosti samo mogu da zamislim tvoju srecu!! :bravo: :bravo: :bravo: sad se opustite i uzivajte u slatkom iscekivanju ti i muzic! :-* :-*
    bas si me zainteresovala za ovu vrkutu, i ti i sve devojke kojima su cajevi ocigledno pomogli. zanima me da li si pila cajeve zbog hormonskih poremecaja ili je bilo sve u redu kod tebe? ja nemam probleme sa hormonima, navodno je sve u redu al se nista ne desava vec vise od godinu dana…

marija24*
    Član
    marija24*

ej devojke, moji hormoni su ok bar su bili, ali od trudnoce ama bas nista… koji caj da pijem i kako da ga spremam ?? pozdrav i hvala svima

BojanaG
    Član
    BojanaG

Marija pitala si me za virak i zaboravih da ti napisem u pp, elem, u knjizi Marije Treben naglaseno je da se svi cajevi piju tako sto se jedna supena kasicica caja prelije sa 2,5 dl kljucale vode, pusti da odstoji 5-10 min, procedi se i pije gutljaj po gutljaj, dva puta dnevno.

marija24*
    Član
    marija24*

bojanaG, hvala i pozdrav

marija24*
    Član
    marija24*

bojanaG, kako si mi danas ?

BojanaG
    Član
    BojanaG

Pa Marija sta da ti kazem, a da se ne ponavljam!? 🙂
    Napisala sam sve u „Dok cekamo II crtice“ i mogu samo da dodam da sam totalno izgubljena.

šestica
    Član
    šestica

Pozdrav svim devojkama,
    Evo posle par dana čitanja, odlučila sam da vam se pridružim. Zahvaljujući vašoj temi saznala sam za vrkutu i odlučila da probam i taj čaj. Ja i mm pokušavamo već dve godine da dobijemo bebicu. Pre tri dana sam počela da pijem čaj, i od kako sam počela da ga pijem, ja imam bolove u stomaku kao kada treba da dobijem. Ne znam da li sam umislila ili mi se to samo poklopilo sa plodnim danima pošto mi je sad otprilike sredina ciklusa. Da li je neka od vas koja pije čaj osetila kako joj telo reaguje na čaj ili sam se ja samo istripovala?

marija24
    Član
    marija24

šestice dobro nam došla, …
    zna li neko da mi objasni kako to da jedan čaj ( ne mogu da se setim koji ) treba da se pije da pomogne da dođe do trudnoće , a isti taj čaj žena ne sme da pije ukoliko je trudna jer može doći do spontanog ??? kako da znam da li sam trudna ili ne ??? pomagajte jer stvarno hocu da probam sve što mogu ne bi li zatrudnela …

lola78
    Član
    lola78

Molim vas, da li neko moze da mi kaze u kojoj prodavnici ili apoteci u Beogradu ima da se kupu vrkuta?

Hvala vam puno

alix
    Član
    alix

lola, imas vrkutu (virak) u travarskoj radnji na palilulskoj pijaci. ja sam je bas nedavno kupila. :caos:

lola78
    Član
    lola78

Hvala puno!

Sellina
    Član
    Sellina

marija24 – 3/9/2007 12:05

šestice dobro nam došla, …
    zna li neko da mi objasni kako to da jedan čaj ( ne mogu da se setim koji ) treba da se pije da pomogne da dođe do trudnoće , a isti taj čaj žena ne sme da pije ukoliko je trudna jer može doći do spontanog ??? kako da znam da li sam trudna ili ne ??? pomagajte jer stvarno hocu da probam sve što mogu ne bi li zatrudnela …

Vjerovatno mislis na caj od Marulje tj, Ocajnice koji se preporucuje zenama koje ne mogu ostati trudne ali se ne preporucuje u trudnoci jer izaziva povecane kontrakcije materice . A nije mi jasno tvoje pitanje kako da znas jesi li trudna ? Pa uradis test i ako je pozitivan prestanes da pijes . Ne boj se nece se desiti nista u prvim danima trudnoce , vazno je da se ne nastavi piti u trudnoci svakodnevno bas zbog tih kontrakcija :-*

marija24
    Član
    marija24

selina , upravo mislim na samom početku trudnoće može doći do nekih komplikacija ako se pije čaj od vrkute, znači kada je još rano da se uradi test .u svakom slučaju hvala

Sellina
    Član
    Sellina

marija24 – 7/9/2007 10:37

selina , upravo mislim na samom početku trudnoće može doći do nekih komplikacija ako se pije čaj od vrkute, znači kada je još rano da se uradi test .u svakom slučaju hvala

Ako mislis na caj od Vrkute onda nema nikakvih bojazni . Vrkuta se preporucuje i trudnicama kao dobar lijek protiv pobacaja , ona jaca matericu, zaustavlja rast mioma ako su prisutni … . Vrkuta je dobra i prije a i za vrijeme trudnoce .
    Ostali biljke koje se koriste za pojacanu plodnost a ne preporucuju se piti u trudnoci ne predstavljaju opasnost u prvim danima trudnoce kada jos ni dan ocekivane menstruacije nije prosao . Tek kasnije su biljke tipa Vitex , Marulja , Gin Seng , ananas nepreporucljive .
    A Vrkutu slobodno pij . :-*

dacika
    Član
    dacika

Ljudi moji , ja sam juče počela da pijem macinu travu-očajnicu i ne mogu vam opisati kako je to GORKO……………………. :sok:
    Uh mislila sam da kao malo zasladim medom ali ne znam kakav efekat ću postići….
    Šta da radim, kad se mora nije teško….
    ŽIVELI :kafica:
    SVE ZA BEBU

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 201 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.