Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Vaspitanje Vrtić-da li ulazite u zgradu vrtića kada ostavljate i "kupite" decu?

Ova tema sadrži 35 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 6 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 36 (od 36 ukupno)

Vrtić-da li ulazite u zgradu vrtića kada ostavljate i "kupite" decu?

• pulinka
    Član
    pulinka

Znam da me ne napadaš :).
    Ima, i park i igralište, redovno smo tamo i do sada je to zadovoljavalo potrebe za druženjem jer joj je bilo manje-više svejedno sa kim se igra ako je društvo dobro, ali sada je porasla i želi da se igra sa vršnjacima ili starijim, i ne bilo kime nego baš sa svojim omiljenim drugarima-a omiljeni drugari su, pogađaš, jesenas krenuli u vrtić. I tako se vrtimo u krug…

malisha75
    Član
    malisha75

Hm… a da jednostavno upišeš dete i bez velikog talasanja radiš kako tebi odgovara? Mislim, napraviš se luda i kad krene lepo je sama uvedeš u zgradu i pri „kupljenju“ uđeš opet u zgradu. Ako već nemaju obezbeđenje, ko će da te spreči? Vaspitačica? To bi onda mogao već da bude zanimljiv naslov „Vaspitačica izbacila mamu sa mali detetom iz zgrade vrtića“, ili, „Roditeljima zabranjen ulaz u zgradu vrtića“.
    I ne verujem da će na tvojoj devojčici da se „lome koplja“. Jer, šta može da se desi? Tebi je osnovni cilj da se ona igra sa omiljenim drugarima, a to bi svakako postigla. Kako bi to mogli da spreče? Ne verujem da u toj ustanovi bilo ko ima vremena da izoluje jedno dete zato što mama puno „talasa“. Velika je već, znala bi sve da ti ispriča.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Ja opet kazem da (ma kako se ne slagala sa mnom) protiv vetrenjaca se jako tesko boriti, narocito ako celo selo nece da ti pritekne u pomoc!
    Jedinu sansu imas ako kao pod 1. odes do uprave i dignes frku (jer kao sto rekoh postoji neka teorijska sansa da oni za takvo ponasanje ne znaju)
    pod 2. dignes celo selo na noge, pa se svi kolektivno pobunite i onda eventualno nesto isterate.
    Ti kao sama, da sad krenes da menjas sistem mislim da nemas sanse.
    Ja se slazem da to nije u redu, jer se tako nigde ne radi i nije po pravilima, ali ocito da se sa tim pomirilo celo selo i njima je to sasvim ok (nemoj tu cinjenicu da smetnes s uma)-e, sad, da li celo selo to radi iz lenjosti, straha od zameranja, zato jer ne vide problem, zato jer nece da izgube pogodnosti u vrticu ako vaspitacica krene da im npr`kinji` dete-je sasvim sve jedno.
    ONI SE NE BUNE! To je poenta i to je sada od jednog naopakog pravila postalo sasvim regularna stvar!
    I ti sada hoces da to promenis….ok, ali onda promeni jedno od ove dve stvari koje sam ti rekal….ili ti stvarno mislis da ces samo zato sto si ti kao jedna i sama nesto zamerila uspeti da promenis bez ikakvog otpora i frke, onako dobrovoljno u stilu `pa, sto ne kazete….eto, mi smo do sada bili glupi i naivni i dok nam vi niste otvorili oci pa nismo ni znali da eto, deca ne moraju sama ulaziti u vrtic i mozete ih vi dovoditi i ulaziti unutra po njh`
    Ili si naivna ili ne znam ni ja sama-….ocekuj frku, naravno! I ocekuj da dobijes gomile objasnjenja zasto to tako treba i mora da ostane (pocev od higijenskih uslova-zamislite kad bi svi roditelji unutra ulazili sa svojim bacilima`-ne salim se,stvarno ce ti najverovatnije i to reci!!!!!). I tu ce se na tvoje apele staviti tacka!
    I zato ti i kazem da ti kao sama ne mozes nista da uradis, sem da ili prihvatis ili odustanes.
    Onda odluci, sta ti je manje mrsko-da dete ide u vrtic pod takvim uslovima ili da ne ide uopste (posto smo zakljucili da nemas izbora da dete vodis u neki drugi vrtic, jer svi tako rade, sem u drugo selo, sto je prilicno neprakticno).
    Evo npr u vezi vrtica gde idu moja deca-pazi sad, placamo ih basnoslovno da bi radili bolje nego u drzavnim vrticima i ocekujemo onda i bolju uslugu….elem, desilo se da svaki cas kamere ne rade (posto vrtic ima video nadzor i njime se dici).
    Cekala, ja malo, da vidim hoce li to popraviti-jer sve se kvari, naravno, a ja nisam nerazumna osoba-medjutim potrajalo to par meseci i poceli neki roditelji onako ispod zita da se bune i dobiju objasnjenje da `kao eto, imaju problem sa naponom pa crkava protok itd……)-ok, mozda ima istine u tome ali za te pare ima da naprave protok koji treba u nekom rzumnom vremenu!
    Raspitivala se ja povremeno u vezi toga i sve dobijala neka opravdanja, najljubaznijej naravno, jer kao sto rekoh u privatnom vrticu ne smeju bas tako bezobrazno da vas otkace (sto bi uradili u drzavnom) ali poenta je da oni nisu hteli da mi `virimo` sta se tamo desava i da znamo sve `sto ne treba`-jednostavno njima tako lepse i lakse!
    I cekala ja godinu dana i posto nisam nista postigla na lep nacin-na roditeljskom sastanku iznesem problem javno! Dobijem ja i tada objasnjenje kao eto, pa radi, pa nije lose i bla-bla…..medjutim podrze me drugi roditelji i kazu NE RADI, a mi placamo da to RADI i uospte nas ne interesuje zasto i kako ne radi, ima da smislite nacin da se to popravi pa makar uvodili nove instalacije, vas biznis!
    I znate sta-proradilo sve jos koliko sutra! (verovatno je neko popio debele kaznene poene zato jer nije na vreme rekao da se roditelji zale) I dan danas sve radi super…….
    Ja kao sama nisam mogla i ne bih mogla nista, skidali me svi s dnevnog reda……i tako bi i ostalo da nisam pobunila gomilu
    I to je ono sto ja radim kada me strasno mrzi (a mrzi me) da ispravljam krive drine.
    U vezi one price o cinovniku pozalila bih se sefu….i promenila banku! To je poenta, nije moje da izigravam policajca-ja mogu da izaberem da li cu ili ne biti zrtva. Dzelat i sudija u isto vreme nemam pravo da budem. Ima ko to treba da radi i ciji je to posao, ali ja ne treba da budem ta koja ce ako neko drugi ne radi svoj posao isti raditi umesto njega!
    Mozda si upravo da smo zbog tog stava dosli dovde gde smo, ali smo zbog navike da sami presudjujemo svima i svemu dosli do toga da samo ogovaramo i nanosimo zlo jedni drugima iz naseg licnog osecaja za pravdu!-koji uopste ne mora biti ispravan!
    To je isto toliko lose.
    I ne bih rekla da kurir ne bi dosao-mozda i bi, ako se pozoves na to da je to zanemarivanje dece, sama se cuvaju, u opasnosti su da se povrede jer ih niko ne pazi, sama ulaze i izlaze-to ne sme da se radi odn to predstavlja krsenje pravila itd, itb….veruj mi na rec, Kurir, cesce pise o takvim glupostima nego o pravim problemima u drustvu, bas zato da bi ih prikrio, ali i to je druga prica.
    :-*

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Malisha, moguce da si u pravu i da bi nju pustili pa bi onda ona bila kao onaj tata koji je eto, smeo da ulazi u zgradu vrtica!?
    sad zavisi koliko bude bila `bezobrazna` sta ce se desavati dalje-moze se desiti da sledece godine dete zbog `nedostatka mesta` bude premesteno u `najudaljeniji vrtic u selu! Oni to imaju pravo da urade.
    A mozda je i puste da istera do kraja tj dok dete ne podje uskolu ali pod uslovom da i drugi roditelji ne pocnu da prave problem……zato bih ja na njihovom mestu delovala `preventivno` 😕
    Moze se desiti da osim sto dovede dete do kapije vrtica ulazna vrata joj zamandale pred nosom, pa osim sto ulazi u dvoriste nista vise od toga ne bi izdejstvovala a cekala bi sve jedno pred ulaznim vratima da puste decu-sad tu ili par metara dalje, sve jedno je….u zgradu usla ne bi svakako i ne bi porazgovarala sa vaspitacicom (i za to bi se pobrinuli da se na vratima okaci obavestenje sa sve potpisom direktora i saniotarnog tehnicara) da je iz zdravstvenih razloga zabranjen ulaz roditeljima u zgradu vrtica (kao u bolnicama npr, u porodilistima itd)-sad se setih da je i kod mene na poslu bilo zabranjeno pre par godina da roditelji ulaze unutra, samo do ulaznih vrata…..iz istih razloga. Isto tako i mom vrticu se ualzi samo do svlacionice i ne seta se unutar vrtica ali to je po meni ok!….tako bi mogao neko da useta i cak otme neko dete.
    Opet, kazem sansu ima zamo ako svi kolektivno kazu-necemo tako vise, sada trazimo da ulazimo unutra i popricamo sa vaspitacicom prilikom preuzimanja deteta!
    :-*

pulinka
    Član
    pulinka

Uhh, Anita, previše filozofije za moj jadni mali seoski mozak. Javim ti šta se desilo, ali to neće biti pre septembra-oktobra? Svakako na upisu neću potezati to pitanje.
    Malisha, možda i ne bi verovala dokle zloba dokonih ljudi može da ide. A vaspitačice imaju slobodnog vremena na pretek. Pogledaj samo šta je sve Anita napisala. Zvuči kao da žena ima iskustva, ali zaozbiljno. Što samo govori o tome da ona zna kako sistem radi-kao i svaki državni sistem. Znaš i sama, nemoj se uvrediti, nekako mi se nametnulo poređenje, da su i doktori praktično nedodirljivi kod nas. A ima mnogo vrlo perfidnih načina da se osvetiš detetu-dovoljno je reći pred celom grupom kako su svi dovoljno veliki da ulaze i izlaze sami, samo eto ona nije jer mama dolazi po nju. Za moju bi to bila strašna uvreda….

njamiii
    Član
    njamiii

Qq… sta da kazem, sta da slazem sad…. Bolje da izadjem i pre n’o sto sam usla!

Gledanje 31 članaka - 31 do 36 (od 36 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.