Ova tema sadrži 56 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  dunav 5 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 57 ukupno)

Zatvor ili tvrda stolica

• crvena sonja

Trazila sam ovu temu ali je nisam nasla.

Aleksa mi danima ima problema sa tvrdom stolicom.Pokusava sam da kaki zacrveni se u licu ali ga jako boli i ne moze da izgura.
    Resavala sam problem tako sto ga ja drzim sa savijenim nogicama on place,ali uspeva nekako da se iskaki,a sve kao kuglice.

Davala sam kompot od suvih sljiva.Trudim se da mu dam sto vise tecnosti i laganiju kuvanu hranu.Jede suve sljive i ovako.
    Davala i zasladjen caj.
    Nista slatko mu ne dajem ovih dana,a sitacija se ne popravlja.
    Vocni sirup nerazredjen da ga protera ali nista.
    U krajnjem slucaju dam mu cepic i on mu malo pomogne.

Imate li jos kakav savet?

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Bas cudno da ne pomaze sljiva…probaj sa hipp sokom od sljive, sveza jabuka, obustavi banane i kruske ako ih dajes, obustavi pirinac, bundevu…moze zasladjeni caj.
    Aleksa je sada veliki ali pokusaj ovo, obuhvati mu sakom stomak tako da palac doje na bocnu stranu stomaka a ostala 4 prsta na drugu bocnu stranu, pretpostavljam da ce da ga golica ali pokusaj, stegni jako bez misloti tako par puta…ne nece ga boleti ne boj se.
    Kupi sok od kajsije, breskve, ne razredjuj ….oooo Boze stao mi mozak :uzid:
    e da mekinje…probaj to…
    nista ne vredi, aj ako se setim dodacu jos

crvena sonja

Hvala Jeco.Masirala sam mu stomacic.Probacu sutra da skuvam masniju supu mozda ga protera kako treba.

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Moj Aleksa kad je bio beba zezali smo se stolicom i jedna baka mi jedala savet da ispecem mlade tikvice u rerni ili u mikrotalasnoj isto tako i jabuke i kad se to ispece da skinem samo kozuru i da mu tako dajem. Probala sam i upalilo je, neznam a li ce ime nase reagovati na to ali te nista nekosta da probas. Isto i sad cim primetim da mu je tvrdja stolica ja opletem po tome i stvarno radi posao.

Zeznuta stvar oko te stolice je da se samo dete neuplasi da kaki zbog te tvdoce i bola u stomacicu, drugaricin mali se tako par puta uplasio i sad muke zive on kad oseti da mu se kaki on se stistka i nece i tako dan dva pa kad nema vise gde gde vriske i panike. Oni su isto probali ovaj moj recep i uspelo je, zahvaljujuci tome su izbacili te cepice.

Daj Boze samo da i Vama upali….. :HAG: Srce moje :-*

мирка

Обрати пажњу и на то шта једе за доручак, ручак и вечеру. Ја бих одмах у јеловник убацила нпр. спанаћ, мусли, јогурт… То мени помаже, са Јаном још нисам имала тих проблема….

adrijana
    Član
    adrijana

Ja sam cula da valja popiti casu tople vode kad imas zatvor. E sad voda treba da je topla ali ne vrela nego toliko da je mozes popiti. To mu u svakom slucaju ne moze skoditi ali je pitanje da li ce hteti to da popije…

crvena sonja

Hvala na savetima.Jutros je kakio normalno i danas se nije stiskao.
    Daj Boze da je proslo.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Super sto je danas bolje. Samo da dodam jos ovo, cepici na bazi glicerina se daju samo kada je stanje bas ozbiljno, inace nemojte pribegavati cesto njima jer se onda deci pogotovu bebama lenje creva!

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

jelenaorg – 25/1/2009 02:29 Super sto je danas bolje. Samo da dodam jos ovo, cepici na bazi glicerina se daju samo kada je stanje bas ozbiljno, inace nemojte pribegavati cesto njima jer se onda deci pogotovu bebama lenje creva!

Jeco upravu si i cepici pomognu trenutno a kasnije mogu da naprave problem jer kad se nauci na to znace da nece morati da se muci tj. da se potrudi oko kakenja.

Sonja drago mi je da ste bolje :HAG:

andrea
    Član
    andrea

Sanja ja tek sad vidim temu a bas sam htela istu da otvorim.
    I mi imamo problem sa tvrdom stolicom. A bas svaki dan jede supu i pije puno tecnodti ( Hipp caj i vodu). Danas je vec bolje ali pre tri dana..jaooooj. Trazila je da je stavim na nosu da kaki a onda kao da klikeri padaju u nosu a ne kaka. Posto uglavnom kaki 2x na dan prvi put je tvrdo a drugi OK. Ja vise ne znam sta da radim.
    Mozda je to nasledno, moja mama kaze da je meni i krv isla koliko mi tvrda stolica bila.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Nama se desavalo da imamo tvrdu stolicu kad smo se navikavali na nosu…Tad su mu bile tvrdje stolice,pa sam se setila da sam ovde na forumu procitala da ujutru za dorucak pojede samo jogurt.I zaista cim je pojeo posle 15 minuta se iskakio….Masnija supa je takodje vrsila svoj posao,kao i puno zelenog povrca…Glicerinski cepci nikako cesto zaista se deci lenje creva….Takodje dosta znaci da dete trci,da je dosta aktivno i tad prorade creva i kaki im se…Takodje kad je bas tako tesko da nemoze da kaki,legni ga na pod i nogice tj. kolena guraj mu prema stomacicu,mozda i tad krene da kaki,pa za svaki slucaj stavi pelenu,novinu ispod njega…Nazalost kod mnoge dece ne deluje sljiva,jabuka…

Iva_A.A.A.

Anabela je imala jako velike probleme zbog zatvora,ma sta sve nismo pokusavali i sta sve nismo davali ali nista nije pomoglo dok se nismo upustili u Tirsovu i tamo joj je doktor prepisao terapiju leka Natrijum Pikosulfat..uz pijenje tog leka stolica joj se polse 20 dana normalizovala.Koje sve sirupe nisu joj davali ovde u Sapcu,i sljive i jabuke i cajeve azne ali dete nije islo u wc,koliko se samo mucila po 10-15 dana nije mogla da ide u wc..i onda nam je pukao film i trazili smo uput i niko nam nije hteo dati jer zamislite ono kao ovde znaju a dete neide u wc i onda smo preko neke nase prijateljice otisli u Tirsovu i uz pomoc ovog leka je dete normalno kakilo,i kad je popila terapiju od 20 dana posle vise nikad nije imala probelema.

sandrag
    Član
    sandrag

Još jedan način da pomognete djetetu kad ne može da iskaki tvrdu stolicu je sljedeći.
    Naspite u nošu toplu vodu i stavite dijete na nošu. Trebalo bi da kaki bez problema kroz 5-10 minuta.
    Nas je ovo 2 puta spasilo.
    Inače nemamo problema, stolica je uredna – skoro svaki dan 😉

MarkoFaca
    Član
    MarkoFaca

Moj klinac od 3 godine se juce vratio sa zimovanja sa Goca i vaspitacica kaze da nije kakio, evo danas je vec 7 dana. Kakio je prvi dan kada su dosli tamo i posle toga nista… Da li uopste postoji neko vreme izmedju dva kakenja, meni je i 3-4 dana mnogo, a vidim da je neko gore rekao da dete nije kakilo i po 10+ dana…?!

3333
    Član
    3333

Pozdrav svima.Ako ovo citate znaci da imamo istih problema sa decom.Molim nekog ko je imao ili ima ovaj problem za pomoc.Luka ima tri i po godine i u zadnjih 20 dana zadrzava kaku.Problem je intenziviran kada sam mu silom stavila cepic protiv zatvora,jer nije kakio 7 dana.Toliko trpi da i nocu ima nadrazaj ali ne popusta. Piski bez problema u wc solju,al za kakenje trazi pelenu.To je jos jedna u nizu gresaka koje sam napravila.Lekar mi je predlozio laktulozu koja omekani stolicu,al Luka sada trpi i ne popusta.Ocajna sam.Sve metode sam probala,od ucene do nagrade.Ocekujem brz savet od nekoga

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 57 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.