Ova tema sadrži 114 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Inda24 7 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 115 ukupno)

Zatvor-tvrda stolica

• woopi
    Član
    woopi

joj molim vas pomozite mi vec par dana nemogu na wc i to mi jako smeta da li znate sta moze da se uzme u trudnoci protiv zatvora

Jade
    Član
    Jade

jako slatka kafa,kuvane sljive,bele semenke… i ja sam imala muku s tim ,ali ne brini procice.
    Nemoj samo lekove da koristis.

daca77bg
    Član
    daca77bg

Probaj sa sumecim magnezijumom

May05
    Član
    May05

Ja sam u trudnoci pila sumeci magnezijum,kalcijum i zeljezo cijelu trudnocu i posle dok sam dojila,i uopste nisam imala problema sa zatvorom,ena kad ima zatvor ili neko od nas uzimamo sok od jabuke ili probaj bananu da izgnjecis i dodaj malo mlijeka.

nacafaca
    Član
    nacafaca

Ja koristim medikament od sene,suvih smokava,suvog grozdja i meda i pomze mi 🙂 Imas to da kupis u prodavnicamam zdrave hrane prodaju ih kao neke kolacice 🙂

Fifika
    Član
    Fifika

Naco faco cula sam da Senu I Bekunis cajeve u trudnoci nikako ne smemo da pijemo. Meni je doktorka rekla da ukoliko mi jedan dan izostane stolica da uvece potopim saku suvih sljiva u casi vode i da ujutru na prazan zeludac popijem tu vodu od sljiva. Takodje,kazala mi je da pomaze i breskva, kruska, sljiva ili neko drugo voce isto na prazan zeludac.
    Ja sam ti godinama patila zbog opstipacije i znam kako to moze da boli, a sa druge strane u organizmu se stvaraju toksini od kojih moze mnogo da boli glava (iz licnog iskustva).
    Jos nesto, U zdravoj hrani neka ti naprave mesavinu raznh pahuljica ,100 g od svake vrste.
    Ja sam pravila sledeci mix:
    100g ovsenih pahuljica
    100g psenicnih pah
    100g razenih pah
    100g jecmenih pah
    100g lanenog semena
    100g mekinja
    100g susama
    100g sirovog suncokreta
    Svako jutro sam pre dorucka sipala po 2-3 supene kasike ove mesavine u solju jogurta. Ostavi se da malo odstoji dok nabubri.
    Prijatno!
    i Srecno!

nacafaca
    Član
    nacafaca

Da za senu sam cula ali ja sve mislim da se tu misli na onaj caj koji se kuva a ne ovako kao sto ja radim sve sameljem i to je to evo ja sam 24 nedelja i koristila sam 3 puta i nije mi bilo nista 🙂 a probala sam i to sa suvim sljivama ali nije delovalo 🙂

racic
    Član
    racic

Jao tek sad sam videla, nemojte piti senu, moze da izazove kontrakcije materice tako sam cula, mislim da moze u pocetku mozda prva 3 meseva ali kasnije ne, raspitajte se dobro kod strucnjaka pa onda. Nemojte mi zameriti sto ovako skrto pisem nisam bas sigurna ali morala sam da napisem, ali kad vec sumnjam moram da podelim sa vama. Raspitacu se i ja bolje pa cu vam javiti.

travica
    Član
    travica

Meni je ovo druga trudnoca, i u prvoj sam imala zestoke probleme sa stolicom, a mislim da su sada jos gori, Sada sam u 9. mesecu, desi se da ne idem u WC po tri cetiri dana, a onda provedem najmanje dva sata na solji. Kao da HM staklo. Moj ginekolog mi je dao da pijem sirup „Portalak“. Uz sirup i lubenice (sa kosticama) ide malo lakse. Probaj to.

tijanast
    Član
    tijanast

Ja trenutno nemem tih problema ali sam na pochetku trudnoce imala i jedino shto mi je pomoglo su Laxomucil kesice za rastvaranje, mogu da se popiju po tri dnevno ali sam ja pila samo po jednu, stvarno su odlichne a ne shkode bebi uopshte.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Sena nikako, ni u kom obliku, kao ni Bekunis caj jer izazivaju kontrakcije, tj. to je princip po kome i deluju.
    Ja sam imala tih problema, prvo sam pila Laxomucil, ali mi nije pomagao, pa sam presla na Portalak sirup. Obe stvari su dozvoljenje u trudnoci. Mozda ne bi bilo lose da prvo pocnes s izmenjenim rezimom ishrane pa ako ne pomogne uzmes Laxomucil ili Portolak. Bitno je takodje da unosis dovoljno tecnosti u organizam.

jelenab
    Član
    jelenab

Ja sam pre neki dan mislila da cu umreti jer 3 dana nista od wc-a. Medjutim ustala sam to jutro resena da se to promeni i prvo popila kasiku maslinovog ulja, pa onda pojela bananu (sto vise necu da radim jer mi odjednom izazivaju gorusicu), pa nekoliko suvih sljiva, nekoliko svezih sljiva i popila kaficu. U roku od pola sata sam otisla u wc 🙄

Probajte!

bubili74
    Član
    bubili74

Moram da priznam da meni ti instant lekovi kad vec dodje do zatvora nisu mnogo pomagali. Zato sam se posle prvih kriza disciplinovala da za onih par namirnica koje konzumiram svakodnevno obavezno biram one bogate vlaknima: iskljucivo integralni hleb, iskljucivo acidofilni jogurt, puno svezeg voca i naravno puno vode. I pomaze ta disciplina jako.

Marija IS
    Član
    Marija IS

Slažem se sa Bubili74, jer sam i ja imala iste probleme dok nisam promijenila režim ishrane. Sad koristim integralni hljeb, dosta jogurta, hladno mlijeko, pahuljice, dosta voća i povrća i neograničene količine vode (ali isključivo vode jer neki sokovi takođe mogu izazvati zatvor, a većina sokova iz tetrapaka izaziva gorušicu – bar je kod mene takav slučaj).

Jecca
    Član
    Jecca

Musli musli musli musli musli!!!! Sa jogurtom, mlekom, kako vise volite. Suve sljive. I problem resen. Ja ko da nisam trudnica, idem 3 puta dnevno „na duze“! Jupiiii!!!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 115 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.