Ova tema sadrži 71 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  hippeia 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 72 ukupno)

Zavaljena materica

• mima80
    Član
    mima80

Na ginekoloskom pregledu mi je jos ranije utvrdjeno da imam zavaljenu matericu, blizu kicmenom stubu nego sto je to uobicajeno. Posto zelimo bebu, doktorka mi je savetovala iskljucivo misionarski polozaj i lezanje na ledjima posle :ukrevetu: , ali ovde vidim da je to svima savetovano. Zanima me da li ima jos devojaka sa ovim „problemom“ i da li su i na koji nacin ostale :trudnica: i koliko je ova pojava rasprostranjena.Hvala unapred :-*

kicun
    Član
    kicun

Mima i ja imam zavaljenu matericu i samo sam cula za ovaj polozaj i polozaj posle toga mojoj snaji sa istim problemom je lekar savetovao da digne noge u svecu iako je to kako on kaze za neke prevazidjena metoda kod nje je uspelo, tako da ne znam ja cu za par dana ici kod dr pa cu videti sta ce reci. I ja se pridruzujem tvom pitanju na koji nacin su devojke sa ovim problemom ostale trudne.

LediIv
    Član
    LediIv

mima, nista ne brini. ja imam matericu koja je zavaljena i pomerena u levo (zbog neke upale koju nisam ni primetila da sam je imala). ovo mi je treca trudnoca – prvu sam ostala trudna u drugom mesecu pokusavanja, a drugu i trecu vec u prvom. tako da to definitivno nema veze.
    sto se poze tice – s prvom trudnocom smo se i mi drzali tog recepta (mislim na misionarsku pozu), mada nam to nije bas omiljeni polozaj, ali u drugoj i trecoj nismo cak ni to praktikovali (mada smo se trudili da sve ostane unutra i jesam lezala malo posle na ledjima)
    dakle, nemoj uopste da se brines zbog zavaljene materice. meni su i lekari rekli da to nema veze.

kicun
    Član
    kicun

Ledi hvala na odgovoru mene si smirila.

mima80
    Član
    mima80

Ledi005, Kicun, hvala!! :-* :-* :-*

Leptir
    Član
    Leptir

Takođe imam zavaljenu matericu,dr. mi nije rekla nikakve poze da koristim,dignem i ja noge posle odnosa ali eto još nije uspelo,mislim da to nema veze,dosta njih zatrudni iz prvog pokušaja a imaju isti „problem“. Jedan žena mi je pričala da je stalno držala noge gore,skoro pa i visila na lusteru…i ništa,e onda kada je odlučila da ne radi ništa od toga i odmah posle odnosa odlazila pod tuš,ostala je trudna!! Pozdrav!!

jelena75
    Član
    jelena75

Moja materica je takodje zavaljena,sedlasta ili sta jos vec. Zadnji put kada sam bila na UZ, DR je zvala koleginice iz ordinacije do da je gledaju jer imam matericu vrlo specificnu i bas istu kao jedna od sestara doma zdravlja. Naime toj istoj sestri je neka DR rekla kako ce sa takvom tesko ostati u drugom stanju al ne lezi vraze, posle sedam meseci pokusavanja eto trudnoce. Tako da su uspele da me isprepadaju i posle kao utese,sve u 5 min.
    MM i ja pokusavamo 3 meseca i nismo forsirali misionarski polozaj,to mi malo zvuci previse jednostavno da bi bilo tacno. Nemam pojma.
    Pozdrav za sve. :cvecko: :cvecko: :cvecko:

kacuncica
    Član
    kacuncica

I ja imam zavaljenu matericu, i posle godinu dana lezanja na ledjima i dizanja nogu posle odnosa procitala sam negde da bi zbog drugacijeg ugla izmedju materice i grlica trebalo da se lezi na stomaku, tako sam probala jedan mesec i odmah zatrudnela…

tratincica

Imam zavaljenu matericu, hronicnu upalu mokracnih kanala, neredovnu ovulaciju, uveliko presla tridesetu i za desetak dana ostala u drugom stanju. Nikakve specijalne poze mada jesam ponekad drzala noge prekrstene i malo podignute.

dacika
    Član
    dacika

DA I JA IMAM ZAVALJENU MATERICU…..Nisu mi to predocili kao neki veliki problem, mada posle odnosa izigravam devojku od gume. I visila sam i lezala na stomaku i svasta nesto i jos uvek nisam trudna…..

lukas
    Član
    lukas

Ma kakva bre misionarska poza!!! Ja sam zaboravila kako to izgleda!!! Doktori ponekad lupetaju gluposti, kao ona ženica što joj je neka sestra, babica ili ko već rekao da joj je ovulacija na desnom jajniku i da se malo nagne udesno tokom seksa, za svaki slučaj. Mislim, zamislite misionarsku pozu pa još sa naginjanje ulevo!!!! Mojoj snaji su svašta govorili; te zavaljena materica, slaba prohodnost jajnika, periodične ovulacije… Ostade žena trudna posle 3-4 meseca!!!! Opusti se i uživaj, to ti je moj savet!

Leptir
    Član
    Leptir

To je svačiji savet,samo se treba opustiti i uživati!

natalija
    Član
    natalija

mima imas pp

mima80
    Član
    mima80

Sta je pp? ❓

leptiric
    Član
    leptiric

pp
    ti je privatna poruka
    nalazi se u tvom inboxu

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 72 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.