Ova tema sadrži 2 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 6 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članka - 1 do 3 (od 3 ukupno)

Zavestanje organa

• alhemicarka

Drage moje, jeste li razmisljale na ovu temu?
    Svakog dana cujemo neku tuznu pricu o bolesnim ljudima, deci. Bude nam u trenutku zao, a posle se okrenemo svojim problemima koji su ljudima koji nemaju zdravlje zanemarljivi i te ljude zaboravimo. Koliko smo puta culi recenicu „Zdrav covek ima hiljadu zelja, a bolestan samo jednu – da ozdravi“.
    Suprug i ja smo resili da vise ne okrecemo glavu, vec se prijavimo za dobrovoljne davaoce organa. To smo i uradili i sada smo ponosni vlasnici kartica.
    Postupak je sledeci:
    Nazvati telefonom 011/367-07-84 i besplatan 0800-111-800 VMA , izdiktirati licne podatke.
    Nakon nekog vremena na kucnu adresu vam stizu kartice koje potpisujete i saljete nazad u VMA.
    Nakon nekoliko dana ponovo vam salju kartice, ovog puta plastificirane koje uvek nosite sa sobom.
    Dakle, vrlo jednostavno.

Iako ste vlasnici kartica, bez odobrenja porodice transpalntacija nije moguca. Naravno, sanse da dodjete u situaciju da budete donori su jako, jako male.

Ucinite dobro delo, nikad se ne zna ,mozda pomoc nekad vama bude potrebna.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/877532/%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BC%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%BE+%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE.html

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Tema vec postoji http://forum.roditeljportal.com/trudnoca-postsm162787_Donacija-organa.aspx?find=lastpost tako da se te dve mogu spojiti 🙂

srecna mama

Nazalost u nasoj zemlji je nivo svesti o dragocenosti zavestavanja organa na niskom nivou.Apsolutno sam za.Mi imamo prijatelje cije dete j rodjeno kao bubrezni insuficijent i kome je trebao donor, ispostavilo se da je baba mogla da mu da bubreg, ali to je ipak star bubreg 40 godina.Nakon nekih 5 god.ce im ponovo biti potreban bubreg,donosno decaku.Nazalost, ljudi nisu svesni koliko dece svoje detinjstvo provodi svakodnevno po 5 sati na dijalizi sto im ne omucava uzivanje u detinjstvu, sta vise, nisu u stanju ni skolu da pohadaju jer su vremenski ograniceni.Nazalost i nase zdravstvo ne cini mnogo po tom pitanju, drzava nema lekove, stav poslodavaca prema transplatiranim ljudima nije na zavidnom nivou, jer tesko dolaze do posla, sto zbog toga sto se nisu skolovali, sto zbog oslabljenog imuniteta.

Gledanje 1 članka - 1 do 3 (od 3 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.