Ova tema sadrži 25 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mislish 9 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 26 (od 26 ukupno)

zeleni caj (negativne strane)

• Ivanela
    Član
    Ivanela

Ni meni ne prija zeleni caj.U dva navrata sam pocinjala da ga pijem, i previse mi je jak, cak sam istripovala da mi od njega izlazi neka upala na nozi poput cira, jer oba puta sam njega pila kad se to desilo, i nikad nista vise.A i nisam ja tip ni za kakav caj, pa me ne cudi.Znate za onu „Srbi piju caj samo kad su bolesni“ =ja sam od tih.:) Ipak, pred spavanje se trudim da popijem nanu svako vece, ona bas prija, narocito ako neko teze zaspi, sa kasikicom meda nana je zakon.

tratincica

Ja inace ne volim zeleni caj, sad imam protivargument kad me neko pocne ubedjivati u njegova pozitivna svojstva.

helenija
    Član
    helenija

Ne znam cemu toliko pljuvanja po jadnom caju?Cega god da se popije u toj kolicina ,a da nije voda je suludo i naravno nosi sa sobom sve navedeno.Zeleni caj je odlican i to je dokazano , da od njega izlaze cirevi i ima se zatvor je ne dokazano ili vrlo individualno.Intolerancija na neku hranu ili napitak (zeleni caj) nije novost.Meni samo nije jasno cemu toliki bes_Ko neće nek ga ne pije , ko hoće neg ga pije onoliko koliko mu prija.

P.S. Expertu budi pozitivan ako na sve clanke gledas sa tolikim prihvatanjem ili ne prihvatanjem moj savet je ne citaj nista.

ivana beljic

helenija – 16/6/2009 14:06 Ne znam cemu toliko pljuvanja po jadnom caju?Cega god da se popije u toj kolicina ,a da nije voda je suludo i naravno nosi sa sobom sve navedeno.Zeleni caj je odlican i to je dokazano , da od njega izlaze cirevi i ima se zatvor je ne dokazano ili vrlo individualno.Intolerancija na neku hranu ili napitak (zeleni caj) nije novost.Meni samo nije jasno cemu toliki bes_Ko neće nek ga ne pije , ko hoće neg ga pije onoliko koliko mu prija. P.S. Expertu budi pozitivan ako na sve clanke gledas sa tolikim prihvatanjem ili ne prihvatanjem moj savet je ne citaj nista.

podrzavam

milica-cica

Meni se svidja zeleni caj sa pomorandzom. Pijem jednu solju dnevno i mislim da, sve i da ima negativnih posledica, od te jedne solje mi nece biti nista.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
    om/kN6cp1.png“ width=“400″ height=“80″ border=“0″ alt=“Lilypie First Birthday tickers“ />

🙂

Angel
    Član
    Angel

Ma otkud! Drug pije dnevno 2-3 litre pravog zelenog caja vec godinama i apsolutno mu nista ne fali! Naprotiv ne pamti kad je bio zadnji put bolestan! On preko kineza nabavlja bas onaj pravi, a piju ga i njegova zena i dete od sedam godina. Blago receno odusevljen je njim! Cak je nesto razmisljao da pocne da ga uvozi, al za sad nista samo zbog lopovske drzave u kojoj zivimo.
    Prema tome, manite se tih kvazi negativnih strana, pre ce vam skoditi i ubiti vas kafa, cigarete,masna hrana i smog koji udisete!
    A ako budem cula da nesto nije ok sa covekom koji ubija po 2-3 LITRE na dan godinama vec, odmah cu vam javiti! 😉

Elizabeth
    Član
    Elizabeth

Chitala sam washe postowe u kome ste pisali o owom chaju i moram da se umesham, Standzi nije rekla da ga ne treba uopshte konzumirati, wetj da se samo pridrzhawamo mere koja ne treba da predje pola litre na dan.
    Takodje su mi poznata nezheljena dejstwa pa se zato i slazhem sa njom ali i dalje pijem zeleni chaj al u razumnim kolichinama.
    Josh neshto, na trzhishtu ima prewishe proizwodjacha koji nam nude owu plemenitu biljku u filter kesicama ali ja se pridrzhawam samo jednom proizwodjachu a to je Lipton za koji smem lichno da garantujem za ostale ne bash.

Ljubitelj čaja

Ja pijem zeleni čaj u kombinaciji: po kafena kašičica zelenog čaja + matičnjaka + bosiljka, svakog jutra.

Tu kombinaciju prelijem sa 2 dl vrele vode i ostavim max 3 min, procedim, ostavim da se prohladi, dodam sok od pola limuna i zsaladim medom. Verujte da me to preporodi. Ne pijem energetske napitke (nikad nisam ni probao), ali kako mi opisuju njihovo dejstvo, otprilike je to tako.
    To pijem već 2-3 godine i nisam primetio nikakav negativan efekat. Nisam čak ni smršao (a kažu da se pomoću zelenog čaja mršavi…). Ne znam kako ova kombinacija deluje na moj organizam, ali meni je ovako super i svakom mogu da preporučim.
    A sve je počelo tako što sam morao nekako da održim koncentraciju na sastancima na poslu. Ja kafu ne pijem, pa sam morao nekako da sprečim da mi se spava na dosadnim sastancima (takav mi je posao da po ceo dan sastančim…). Negde sam pročitao da zeleni čaj ima kofein i tako probao, prvo samo čist zeleni čaj, a onda mi je prijatelj koji se razume u biljke rekao da dodam i matičnjak i bosiljak i od tada tako pijem…

84d
    Član
    84d

Ja sam pocela redovno da pijem zeleni caj pre nekih dvadesetak dana. Po solju do dve dnevno. I mogu reci da mi prija. Popijem ga ujutru i pomaze mi u odrzavanju dobrog varenja a ponekad popijem uvece, kao na primer sad 🙂 Nisam primetila da mi remeti san. A opet to je verovatno individualna stvar, sve sto unosimo u organizam ima i pozitivnih i negativnih strana, nekom nesto skodi dok drugom prija i obrnuto. Dakle, neka ga pije kome prija a ko primeti da mu skodi nek iskulira i to je to, zar ne 😉

sandra78
    Član
    sandra78

Zelini caj nije prejak ako se priprema na pravi nacin,

On se pravi u vodi od 60 stepeni,nikako u kljucaloj jer tada dobija na gorcini,znaci voda da bude oko 60 stepeni tj.da moze da se drzi prst u vodi. Stavi se kesica caja i drzi samo 5minuta,ne duze i eto gotovog napitka eliksira mladosti i zdravlja 😆
    Probajte ovako pripremljen zeleni caj i videcete da jako,jako prija…
    ;]

mislish
    Član
    mislish

sandra78 – 16/4/2010 14:16

Zelini caj nije prejak ako se priprema na pravi nacin,

On se pravi u vodi od 60 stepeni,nikako u kljucaloj jer tada dobija na gorcini,znaci voda da bude oko 60 stepeni tj.da moze da se drzi prst u vodi. Stavi se kesica caja i drzi samo 5minuta,ne duze i eto gotovog napitka eliksira mladosti i zdravlja 😆
    Probajte ovako pripremljen zeleni caj i videcete da jako,jako prija…
    ;]

da voda treba da bude na 60 stepeni mada ja uvjek cekam da prokljuca jer ne znam kakva je temperatura na 60 a nisam primijetila da je gorak :/

Gledanje 16 članaka - 16 do 26 (od 26 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.