Ova tema sadrži 444 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ljuca 8 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 445 ukupno)

Zitarice

• kaja
    Član
    kaja

Mislim da sam dobro pregledala sve i da ove teme nema…

Imam priliku da kupujem kod jedne poznanice razne žitarice, od žita do ovsa, koje bih mogla sama da spremam Jani. Međutim, ja sam slaba kao domaćica i ne znam baš mnogo o tome. Ajde da ovde, na jednom mestu, ispišemo sve što znamo o žitaricama – kako se spremaju, čime su bogate, sa čim mogu lepo da se spoje od voća i povrća, kad šta sme i može da se uvede u ishranu (ok, o glutenu ima već tema, to znam, ali kako stojimo sa ostalim?) … Nešto mi žao da kupujem te gotove kašice, ako mi je pri ruci, takoreći, prava stvar. Hajte, napravite od mene kuvaricu!!

tijanast
    Član
    tijanast

Ja zitarice kupujem, Milupa i neshto nisam za tu varijantu kuvanja, spremanja, sada kada smo josh uvek u periodu privikavanja, mislim da su kupovne bolja varijanta za taj period jer su prilagodjene bebama tog uzrasta i proshle su mnogo vishe kontrola kvaliteta od onih koje bih kupila u zdravoj hrani npr. koje su rinfuz u onim policama koje se verovatno chiste jednom godishnje i sl… A i ako nishta drugo pretpostavljam da su njoj ukusnije i lakshe ce da ih prihvati…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Slazem se sa Tijanom u potpunosti da su kupovne zitarice za bebe ipak prosle kontrole i da na njima pise koliko sta treba,koja doza i kako se priprema….

Ja predlazem Mulupa 7-Korn,Milupa zitarice sa vocem,Milupa sa keksom one su najbolje,takodje predlazem i Nestle sa 5 vrsta ziraica ali za starije bebe….

Ja Luki uvek sam davala te za bebe prvo pirincane i kukuruzne pahuljice,pa kad smo uveli gluten i psenicne,razane,ovsene,jecmene i on obozava sve da jede,evo sad ce godinu dana jos uvek mu te dajem i necu da prelazim na te da mu ja spremam nije mi to sigurno toliko.

Julija SG
    Član
    Julija SG

I mi ruckamo kupovne. Ja ne bih ni znala kako se to sprema za bebe, a ovako mi na kutiji pise sve. I znam da su sigurno prilagodjene njenom uzrastu. Koristimo milupine vecinom, a probali smo i nestle. Lea ne pravi razliku i voli te kasice.

vesna972
    Član
    vesna972

Iskljucivo kupovne, jer kao sto kaze Ivana prosle su sve kontrole, tako da sam sigurna sta dajem detetu.
    Do sada sam joj davala Milupine, a planiram da probam i HIPP-ove.
    Tako da Kaja, moj ti je predlog da kupis vec fabricki pripremljene – za bebu provereno i sigurno, a tebi lakse jer ne moras da mu mislis kako i koliko. Ljubac za tvog medenjaka :-*

kaja
    Član
    kaja

🙄 I ajd sad ti budi pametna! Pih bre, ja sam mislila da će ovde sve da vrca od recepata! Hihi, šalim se, naravno. Pa jeste. U pravu ste. Ali, ja sam tako razmišljala i za sokiće, npr. Šta da joj ja pravim i cedim i budžim, kad ko zna da li su te jabuke naprskane hemijom… Nego ću lepo da joj kupujem ove gotove, prilagođene, a brate imaju i neku deklaraciju da su od najfinijeg voća! I tako radim. Ali što onda ne primenjujemo isti princip i za povrće? Eto, svi kuvamo i mutimo šargarepicu, a postoji kupovna… Ma ja mislim da sve treba kombinovati i ne biti isključiv baš po svim pitanjima. Evo, danas idemo na vakcinu, pa ću da pitam… Možda saznam i neki recept. Npr, za ovsenu kašu. Jel istina da je ovas pun gvožđa?

Neka stoji tema… Ko zna, možda neko želi kao ja ipak i da proba… A i da popišemo šta je u kojoj žitarici dobro! Hvala, cice. :HAG:

Ella
    Član
    Ella

Hocemo i mi Milupine zitarice (cula sam da su najbolje!!!), ali njih nema kod nas u FR da se kupi :(:(:(

kaja
    Član
    kaja

Ella – 17/1/2008 10:53 Hocemo i mi Milupine zitarice (cula sam da su najbolje!!!), ali njih nema kod nas u FR da se kupi :(:(:(

E ti meni Kickesrice, ja tebi karton Milupinih žitarica! 😆 😆 😆 eee, da nešto nema i u Fra! 😉

:HAG:

Ella
    Član
    Ella

kaja – 17/1/2008 10:57

[QUOTE]Ella – 17/1/2008 10:53 Hocemo i mi Milupine zitarice (cula sam da su najbolje!!!), ali njih nema kod nas u FR da se kupi :(:(:(

E ti meni Kickesrice, ja tebi karton Milupinih žitarica! 😆 😆 😆 eee, da nešto nema i u Fra! 😉

:HAG:

[/QUOTE]

Daj bre reci mi koji br dok je jos snizenje 😆 I salji te zitarice!!!! 😉

racic
    Član

kaja
    Član
    kaja

Au, racicu, svaka čast! Baš si mi pomogla! Jao diiivnaaa siii! Eto meni literature za proučavanje! :HAG: :HAG: :HAG:

Ella
    Član
    Ella

SUPERISKA!!!! hvala puno racicu :-*

duki_swe
    Član
    duki_swe

Racicu bas su super recepti :HAG:
    ja sam za to da se u pocetku daju kupljene zitarice, dok su jos navikavaju na nove ukuse i stomacici im osetljivi
    Evo Kajo ja cu ti dati recept za ovsenu kasu, ja je sebi ponekad pravim za dorucak, jako je zdrava i davala sam je Filipu od ca 9. meseaca( mada se njemu vise svidjaju kupljene), ali moj stariji decak voli za dorucak
    za 1 porciju
    1 dl ovsenih pahuljica
    2 dl vode pomesati i kuvati
    kad prokljuca samnjiti temp. i pustiti da se kuva 2-3 min.
    servirati sa kasikom dzema od ribizle ili dzemom od jabuke i cimetom i malo hladnog mleka

racic
    Član
    racic

:-* :HAG:

Cvetic
    Član
    Cvetic

Domace!!!!
    Nama pedijatar rekao da zbog gvozdja, svi jedu kupovne.Pa nam dosapnula da se gvozdje iz najcinog mleka puno vise iskoristi i iz formule nego iz zitarica.
    Mi cemo uskoro poceti.

Domaca zitarica za diletante:

Samljeti suve zitarice u mlinu za kafu ,staviti taj fin prasak u vanglicu, ogresti u vodi i kuvati 30min.Dodati dodatke po volji. Isto izgleda ko kupovno.idealno mleti cela zrna(recimo braon pirinac umesto beli), i eto gvozdja!
    Perolaka kategorija. Pazite na gluten pre 9tog meseca.

SmileyCentral.com

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 445 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.