Ova tema sadrži 444 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ljuca 8 godine ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 445 ukupno)

Zitarice

• Aska
    Član
    Aska

U zrnu kuvam i ne meljem. A to je nemoguce nakon kuvanja.Da, znam da mnogi kuvaju 10-15 min, kako ko. Uglavnom, jako je zdravo.

jecadoca
    Član
    jecadoca

Ja zitarice koristim i kupljene i pravim ih sama.Ustvari jedina stvar koju koristim kupovnu u Strahinjinoj ishrani su zitarice(milupine 7-corn i rice -corn)
    Sa 6 meseci mogu pirinac i kukuruz ,sa 7 proso,sa 8 psenica,raz,jecam,kinoa,heljda,jecam…
    Najzdravije je da se koristi celo zrno bolje nego pahuljice.Vrlo su jednostavne za spremanje.Ubaci se u vodu u zrnu ili kao brasno i kuva razlicito dugo u zavisnosti od vrste.
    Inace bi zitarice rebalo da zauzimaju vazno mesto u ishrani i odraslih i dece,a ne da se njihov unos svodi na konzumiraje hleba i testenine od belog psenicnog brasna.

Magija
    Član
    Magija

Gde kupujete proso i te zitarice? Ja trazila u zdravoj hrani i Interexu i nisam nasla.

Da li ih ima u prodaji mlevene ili samo u zrnu?

jecadoca
    Član
    jecadoca

Magija imas u skoro svakoj zdravoj hrani. Ja kupujem u Idei (na Bezanijskoj kosi),ima stand sa zdravom hranom.
    Imaju razne vrste,organski gajene,na svakom pakovanju pise kako ih spremas.
    A mozes sama da ih meljes u mlinu za kafu ili nekoj slicnoj spravici.
    :caos:

Magija
    Član
    Magija

Hvala Jeco, verovatno ih ima u zdravoj hrani, pa sam ja naisla bas u trenutku kad ih nije bilo. Potrazicu opet. Hvala:love:

Cvetic
    Član
    Cvetic

Kad sam procitala da deci dajete proso, u prvi mah mi je kroz glavu proletela uspomena na papagaje koje smo imali ko deca…Pa rekoh da malo proucim temu da se ne brukam.

WOW.
    Proso (na engleskom millet) je jedina zitarica koja nikada nije uzrokovala alergiju, idealnog je sastava za bebu, i po nekim istrazivanjima pomaze izlucivanju toksina iz organizma i lecenju bebeceg ekcema.Nasla sam cak i instant proso prasak za bebe.Ali ne preporucuju pre 6-7 meseci. Kada se kod nas daje proso?Kako ga kuvate?

Ups..procitala Askin komentar….Odo da citam o kinoi.

kalimero
    Član
    kalimero

Imam dilemu. Na Milupinim zitaricama sa cokoladom i mesanim vocem pise da mogu da ih koriste bebe od 6 meseca. Andrej je napunio 6 meseci ali nisam sigurna da li da mu ih dam jer vidim da sadrze gluten.Kada ste vi uvodile te vrste zitarica?

jelena_vasiljevic

Ja sam Neveni uvela zitarice sa cokoladom od pre neki dan,tacnije kada je napunila godinu dana,tako mi je rekla doktorka.A sa Bojanom sa 8 meseci.Moj ti je savet nemoj pre 8 meseca.A sada ti odluci ili se posavetuj sa pedijatrom.

kaja
    Član
    kaja

Ja ih ne bih još davala, ne samo zbog glutena, nego i zbog čokolade! Šta će mu čokolada sa 6 meseci?

verce
    Član
    verce

Moja Stefanija nije htela zitarice sa voce ,pa morala sam da uvedem cokolino naravno vkus cokolade ali sa puni 9 meseci mislim da i tako pise na zitarice COKOlINo ne secam se dobro .Znam da sadraze gluten koj se nedaje na bebu od 6 meseci ,pa bi ti preporucila da uvedes zitarice sa drugi vkus koj ne sadrze gluten naravno ako to zeli.:HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:

vesna972
    Član
    vesna972

Gluten… ne pre osmog meseca, zasto zuriti?! Isto vazi i za cokoladu.

kalimero
    Član
    kalimero

To sam i mislila. Niej samo cokolada u pitanju ima i kombinacija mesanog vuca ali sadrzi luten. sacekacemo jos malo. Mislila sam da mu uvedem malo rznolikosti za taj obrok pa sam se zato i dvoumila.

Srcka
    Član
    Srcka

Nikako cokolada, a kamoli gluten pre 8.meseca. A ja cu sigurno i kasnije cokoladu. Nista hranljivo u tome.
    Ja kupujem zitarice i jos cemo dugo, kad jos malo porastemo preci cemo na 7-corn. Mislim da su ipak proverenog kvaliteta nego da ih mi spremamo. Mi koristimo Milupa pirinac-kukuruz i Milupa jabuka-sargarepa. Eva ih obozava i pojede celu porc iju za dorucak. Sa glutenom sigurno necu jos. Kupila sam i Hipp sa jabukom i komoracem ali su bljak :anene: Bar ih ona ne jede. NEstle pominju cesto. Ima li neko iskustva?

Cvetic
    Član
    Cvetic

Kupila sam nestle od rize i fino izgleda a i lepo mirise.Jedino pominju „skim milk powder“ sto je kravlje mleko u prahu. E sad ne znam jeli adaptirano…ne verujem.Ako nije, onda joj necu Nestle davati jos dugo. Bas cu da ih pitam…dali Milupa ima mleko u prahu u sastavu? Mi koristimo integralnu rizu, koja u sastavu ima samo gvozdje kao dodatak. Ali je bas bljak. Njoj ne smeta, obozava je.

piljari
    Član
    piljari
    Pirinač
    Od 4 meseca
    Pirinač

Za odojčad od četvrtog meseca od pirinčanog brašna sa adaptiranom mlećnom formulom bez dodatka šećera. Sadrži mešavinu vitamina, gvoždje, jod, cimet, vaniliju. Ne sadrži glutena.

Jabuka – šargarepa
    Od 4 meseca
    Jabuka sargarepa

Delimično hidrolizovano brašno žitarica (pirinač, kukuruz) i najbolje šargarepe i domaće jabuke sa adaptiranom mlečnom formulom uz dodatak gvožđa i joda. Ne sadrži gluten niti šečer, konzervanse, veštačke boje i aromu.

Banana
    Od 4 meseca
    Banana

Delimično hidrolizovano brašno žitarica (pirinač, kukuruz) sa adaptiranom mlečnom formulom i najbolje banane bogate vitaminima za odojčad od četvrtog meseca. Obogaćeno gvožđem i jodom a ne sadrži gluten niti šećer.

Griz (Bio Semolina)
    Od 6 meseci
    Griz

Nemlečna cerealija za odojčad od šestog meseca, bez glutena i bez dodatog šećera. Od pirinčanog i kukuruznog brašna obogaćen vitaminima. Ne sadrži konzervanse, veštačke boje i aromu.

Mešano voće
    Od 6 meseci
    Mešano voće

Najbolje žitarice (pšenični griz, pirinčano brašno) i voće u prahu (jabuka, banana, kruška, narandža) obogaćeno vitaminima sa adaptiranom mlečnom formulom bez dodatka šećera za odojčad od šestog meseca. Bez konzervansa, veštačkih boja i aroma. Sadrži gluten.

Biskvit (keks)
    Od 6 meseci
    Biskvit

Od šestog meseca Vaša beba svakog dana postaje sve veštija i pokretnija. Takođe se razvija i njen osećaj za ukus i na taj način otkriva svoja omiljena prva jela. Milupa Keks sadrži delimično hidrolizovano brašno žitarica (pirinač, kukuruz) i ukusni keks sa adaptiranom mlečnom formulom. Sadrži gluten.

Čokolada
    Od 6 meseci
    Čokolada

Pšenični griz i fina čokolada sa adaptiranom mlečnom formulom za odojčad od 6og meseca obogaćeno gvožđem, jodom i kalcijumom sadrži posebno lako svarljive sastojke koje će zasititi Vašu bebu i obezbediti joj sve hranljive materije koje su joj neophodne za dalji razvoj. Sadrži gluten.

7 žitarica (7-Korn)
    Od 6 meseci
    7 žitarica

Najbolje od žitarica (pšenični griz, ovas, pirinčano brašno, proso, ječam, kukuruzni griz i raž), bez mleka. Za odojčad nakon šestog meseca. Bez dodatog

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 445 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.