Ova tema sadrži 444 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ljuca 8 godine ranije.

Gledanje 436 članaka - 436 do 445 (od 445 ukupno)

Zitarice

• GaGaT
    Član
    GaGaT

kaja – 14/8/2008 17:02

evo jedan Copy-Paste sa 2. strane ove teme! …pisala jecadoca…

Sa 6 meseci mogu pirinac i kukuruz ,sa 7 proso,sa 8 psenica,raz,jecam,kinoa,heljda,jecam…

A možda da počneš i lagano sa povrćem/voćem, zavisi šta si odlučila sa bude sledeće? A do daljnjeg nastavi sa pirinač i pirinač-kukuruz kašicama…

Mame jel mozete da mi objasnite zasto kinoa i heljda tek od 8 meseca kad ne sadrze gluten? Jel ima neki drugi razlog?
    Takodje me zanima mame koje spremaju heljdu jel ta heljda koju kupite pecena, ona sto se zove kasa? Mislim ja tu spremam nama znaci na kutiji pise „roasted buckwheat“ pa zanima me koja je bolja za bebu, ta roasted ili ona obicna?
    Ajde molim vas nek neko napisi ako sta zna o ovome 🙄 THX

Srcka
    Član
    Srcka

Gago, secam se ovog posta koji je kaja napisala, bese to u nasa vremena kada su nam devojcice bile bebe a i mi aktivne na temi. Isto to sto je napisala sam i ja procitala sa neta, ali me ubi ako mogu da se setim odakle ali raspored uvodjenja je taj, znam da i kinoa i heljda nemaju gluten li ne znam zasto tek od 8.meseca. Ja kupujem bio heljdu, pakovanu bas u maloj kesici, zrnasta je i ne postoji druga ovde kod nas. Ja je obarim po uputstvu i kada je bila beba pomesam joj samo sa jogurtom ili izmiksam pa napravim kasu sa mlekom ili jogurtom, kasnije mozes umesto rezanaca da ubacujes u supu ili corbicu i da je pomesas sa raznim povrcem.

MissGak
    Član
    MissGak

Srcka,hvala i ja sam imala ista pitanja.Reci koje je boje heljda koju uzimas,to ce nam dati odgovor na pitanje da li je pecena?

Srcka
    Član
    Srcka

Bas je svetle boje, nesto bez, oker, ne znam ni ja, iste boje kao sto uzimam i kinou i proso.

mima80
    Član
    mima80

Gago, ni ja ne znam zbog cega se kasnije uvode heljda i ostale zitarice koje ne sadrze gluten, meni je npr. heljda jako teska i ne mogu da je jedem, ali je Gavrilo jede bez problema. Sta znam, ja nisam htela da rizikujem pa nisam zurila, a i nisam imala koga da pitam. A brat mm proizvodi heljdu takko da nam je dao dzak heljde u zrnu, sta znam kakva je boja, oker npr. ali ispusta bordo boju 🙂 , uvek mi ofarba serpu u kojoj je barim. A spremam je isto kao pirinac, 2 puta vise vode stavim i kad provri smanjim i malo otklopim serpu, kad voda ispari znaci da je gotovo

MissGak
    Član
    MissGak

Ako je krem boje onda nije pecena.Kada je propeku ili kada je toasted kako ovde kazu onda dobije neku svetlije braon boju.I mi ce u tom slucaju sacekati jos koji mesec.Pomislila sam kako smo pronasli alternativu za veceru posto mi se ne daje pirincana kasa non stop,a ovde kukuruzne pahuljice nemam gde da kupim.Ovas i psenica naravno cekaju zbog glutena.

GaGaT
    Član
    GaGaT

Drage mame HVALA vam puno, evo ja prepisujem sta mi je nasa Cvetic danas napisala i razotkrila ovu misteriju he he he Znaci citiram je:

„Quinoa i buckwheat (heljda) sam uvela posle 8 meseci, a razlog je svarljivost istih. Oni su veoma korisni ali malo tezi za varenje za mali nezni stomacic.
    Mogu da izazovu nadimanje i stomacne tegobe u mladje dece.Uvodjenje po knjizi je od 7-12 meseci, u zavisnosti koliko i kako tolerisu iste.“

E sad ova pecena heljda tkz. ruska kasa (poznate Grecnevaja kasha) evo kako tacno izgleda:

http://russianwinnipegclub.com/pictures/RussianWinnipegClub_DSCN1643_1.JPG

Nekako mi nije teska kad je jedem znaci bas je lagana i brzo se skuva, znaci ide kao riza 1 casa kase i 3 vode i bude onako lagana i ovu kuvam isto kao i ti Mima, kad provri onda na lagano dok ne upije vodu. Meni je laganija od integralne rize, ali opet ne znam ni sama. E sad nista ne uvodim bebi dok sve tacno ne utvrdim, ali sad ne znam koja je bolja ta nepecana ili ova pecena tkz. ruska kasha. To ne znam ni sama…Ako neko zna nek pise, a ja cu ako sta saznam da javim!

Srcka
    Član
    Srcka

Mima, u pravu si, ispustila sam da kazem da oboji heljda malo serpu u neku tamniju, bordo boju. A ova heljda Gago je verovatno prepecena, nasa nije takva vec je dosta, dosta svetlija.

T3
    Član
    T3

mi smo do sada probali milupine zitarice i to samo pirinac,i kombinaciju pirinca i kukuruza od svake smo vec pojeli po kutiju..trenutno jedemo pirinac sa dodatkom banane..
    generalno obozava ih..
    od sest prelazimo na one druge ukuse i vrste koje smeju od istog meseca..i kojih ako se ne varam ima u vecem izboru..

Ljuca
    Član
    Ljuca

Citajuci ovu temu, vidim da su mnoge mame nezadovoljne nestle zitaricama -> njihovim ukusom i ‘gromuljicama’. Ja moram dodati da nisam imala takvih problema prilikom mucenja, a ni bebac se nije bunio zbog ukusa 🙂 Mozda zato sto ja kasicu prvo umutim sa hladnim mlekom pa je onda ugrejem. Koristili smo i milupine i cini mi se da su nestle zitarice po sastavu nesto ‘bogatije’.
    Uz povrce sam Urosu davala i integralni pirinac – nije bilo problema sa varenjem (ovo kazem zbog ljuske).
    I tako…. ;]

Gledanje 436 članaka - 436 do 445 (od 445 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.