Ova tema sadrži 96 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  andry 4 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 97 ukupno)

Zrelost posteljice

• travica
    Član
    travica

Imam 38 godina. Imam dete od 12 godina i iza sebe jos dve neuspele trudnoce.Sin mi je iz blizanacke trudnoce.Pobacaji su se uvek desavali uizmedju 7. i 9. nedelje. Sada sam trudna , i za dv a dana ulazim u 22 nedelju. U toku ove trudnoce otkrivena mi je mutacija gena koju sam nasledila od oba roditelja.To je i bio uzrok ranijih pobacaja. Moj problem je u tome sto mi je doktor rekao na poslednjem ultrazvuku da mi je posteljica drugog stepena zrelosti.Yatim mi je rekao da to ne mora nista da znaci, a moze da bude i svasta. Da li je neko imao slican slucaj?Zanima me da li bar s takvom posteqicom moze da se iydrzi bar dva meseca jos? Zabrinuta 😥

tijanast
    Član
    tijanast

Ja stvarno nemam pojma nishta o tome ali potrazi na internetu, sigurno ima neshto, ja to prvo uradim kada me neshto zabrine a ne znam o chemu se radi. Puno srece i javi da je sve ok!

veka
    Član
    veka

Cao

Nemoj da se brines ali stvarno ti lekari….

ja sam u 30 nedelji trudnoce

prvo su mi u 3 mesecu rekli da mi je zadebljana posteljica, nakon toga u 6 mesecu su rekli da mi je tanka posteljica a sad u sedmom da mi je prezrela za ovo doba trudnoce i da moram da mirijem da nebi doslo do prevremenog porodjaja.
    A najveca fora je to sto se ja super osecam i nije mi nista ali eto moram da se pazim i da strogo mirujem.

A sto se tice interneta o tome nema nista ja sam trazila 15 dana bilo sta vezano za prezrelu, tanku ili zadebljalu posteljicu i nisam nista nasla ima samo nesto vezano za spustenu posteljicu ali za ove slucajeve ne.

Nemoj se brinuti videces da je sve ok.

Pozdrav

travica
    Član
    travica

Hvala na odgovorima.Lakse mi je kad bar jos neko ima slican slucaj. Danas sam pricala sa doktorkom iz Zavoda za transfuziju i ona mi je rekla da ta moja mutacija gena verovatno moze imati veze s tim. Doktor mi nije rekao da mirujem, mada se ja sama kontrolisem.Jedna moja drugarica je imala 7 nedelja pred porodjaj drugi stepen zrelosti posteljice.Tako da ti ne treba da se brines, bices vec u devetom mesecu. javicu se cim nesto konkretno saznam.U ponedeljak treba da se cujem sa doktorom zbog rezultata briseva, pa cu pokusati da ga jos podrobnije ispitam o tome.Pozdrav 😉

Ceca25
    Član
    Ceca25

Cao Mico!!!
    Bas mi je drago sto sam te nasla ovde!
    Pre par dana mi je Mika rekao za tvoj problem i bas sam se bila zabrinula. Juce sam ga pitala da li je cuo nesto novo od Bate i kako si ti. Nadam se da nije nista strasno i da ces izgurati do kraja trudnoce. Nemas pojma koliko mi je bilo krivo kada sam cula.
    Ja sam na ovom forumu vec po prilicno dugo i jako je dobar, saznala sam mnoge stvari.
    Ja sam vadila vagialni bris i nasli su mi kandidu. Nikada je nisam imala i sada je nasla da se pojavi. Dr. mi kaze da ne smem do 11.-12. nedleje da koristim vaginalete vec da se samo ispiram kamilicom. Ne znam da li moze da mi pomogne ta kamilica i koliko je opasna ta kandida. A i u mokraci imam bakterije… Nikada nisam bila bolesnija 🙄
    Super sto sam te ovde nasla pa ne moram da jurcam Miku da bih znala kako si i da li je sve u redu…
    Pozdravljam te puno i bice sve u redu!!
    pregnant

travica
    Član
    travica

Ukoliko nekoga zanima usla sam u deveti mesec. Posteljica mi je bila drugi stepen punih osam nedelja, a evo vec je sedam nedelja treci stepen zrelosti. SSada sam usla u deveti mesec, doktor proverava protok krvi kro arterije moje a i kroz bebinu arteriju. Sve funkcionise dobro, beba super napreduje. Ukoliko neko ima takav problem ne treba da se uspanici kao sto sam ja uradila.

tijanast
    Član
    tijanast

Eto, vidish da je sve bilo ok, josh malo pa dobijash bebicu… divno… Pozdrav…

travica
    Član
    travica

Hvala puno na podrsci. I ja se nadam da ce biti sve u redu. Pozdrav.

melisa
    Član
    melisa

Ja sam imala posteljicu treceg stepena sigurno 7-8 nedelja i porodila sam se bas na dan kad mi je bio termin. Iako je posteljica vec pocela pomalo da se raspada moja beba je bila sasvim ok. Apgar skor 10/10. Rodjena je sa 2850 gr a danas posle 7 meseci ima preko 8 kg i super izgleda i napreduje u svakom pogledu. Zato glavu gore i nemojte bas puno da se bakcete s tim sta doktor kaze. Da je bas kriticno poslao bi vas na bolnicko odrzavanje trudnoce.

Pozdrav

SanjaOgi
    Član
    SanjaOgi

Koliko je opasna zrelost posteljice II stepena u 28. nedelji, to mi pise na nalazu sa expertnog UZ 🙁 🙁 🙁

jelena2007

Au! 😯 Meni je pre 15 dana…znaci 33. nedelja…zrelost posteljice I stepen! 😯 Je l` to znaci da cu „gurati“ do punih 40 nedelja? :sok:

Oljica
    Član
    Oljica

ja sam se stvarno,ali stvarno uplasila-vec sam na nekoj temi napisala-na poslednjoj kontroli,na pocetku 36-nedelje, mi je dr rekao da mi je posteljica treci stepen zrelosti,po njegovoj proceni prezrela,da imam izrazeni manjak plodove vode i da mi je beba karlicno.on ne veruje da mogu da docekam prirodni porodjaj vec smatra da moram 24-tog u bolnicu,tada cu biti 9 dana u devetom mesecu,pa da odluce da li da me poradjaju na carski.a ja za 2 dana idem da cujem jos jedno misljenje pa da onda vidim sta cu… :hmm: :uzid:

majja
    Član
    majja

Kely, na prosloj kontroli,a to je taman bilo u 28 nedelji, paosteljica mi je bila II stepen zrelosti i moja dr mi je rekla da je to jedna dobra, zdrava, funkcionalna posteljica, normalna za taj period trudnoce, tako da nemoj da brigas, sigurno bi ti i tvoj dr rekao da to nije u redu.Pozdrav.

majja
    Član
    majja

Ej, Oljice, mi smo se dogovorile da se neces sekirati.Mislim, sve sto si napisala je na mestu, osim ovog lupanja glavom o zid na smajliju.Ajmo malo radosti za buduce bebaca!

Oljica
    Član
    Oljica

znam majja.idem sutra kod jos jedne dr pa cu javiti sta je bilo… :kucam:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 97 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.